дуда

Путін першим привітав Анджея Дуду із перемогою на президентських виборах. Таким чином російський лідер зробив крок назустріч новому очільнику республіки, який гратиме вагому роль у відносинах Росії та Європейського союзу. Прикметно, що ця «гра» працюватиме далеко не на користь федерації. 

Таку думку висловив виконавчий директор Фонду українсько-польської співпраці (PAUCI) Ян Пєкло. Новину повідомляє «Преса України», передає Корупція.інфо

Пєкло акцентує увагу на тому, що Путін грається у «голуба миру». Експерт мав на увазі той факт, що російський лідер привітав польського президента ще за довго до оголошення будь-яких результатів президентських перегонів. «Москва дуже хоче показати Варшаві свою повагу, зробити будь-який жест у напрямку Польщі із єдиним розрахунком – вплинути на внутрішню політику республіки. Окрім того, подібний крок Росії щодо Заходу, де Москва нібито хоче миру з Європою, виглядає недолугим»,- підкреслив експерт.

Ян Пєкло додав, що Кремль робить це через ймовірне рішення ЄС щодо можливого подовження санкцій проти Росії.

«Не думаю, що Дуда дасть себе обдурити»,- констатував експерт.

Нагадаємо, новий президент Польщі Анджей Дуда ймовірно не змінюватиме східну політику Польщі. Така, свого роду, стабільність стосуватиметься й офіційних відносини між Варшавою і Києвом.