Співзасновник компанії PayPal і радник президента США Дональда Трампа Пітер Тіль має не тільки американський паспорт, але і громадянство Нової Зеландії. – повідомляє Корупція.Інфо

Про це повідомляє The New Zealand Herald. Пітер Тіль в 2015 році придбав у Новій Зеландії особняк на березі озера Ванака. Щоб стати власником нерухомості необхідно було отримати громадянство.

Воно знадобилося, оскільки земельна ділянка має особливий статус. Журналісти направили запит місцевій владі, щоб роз'яснили ситуацію.Але виявилося, що Тіль купив будинок без дозволу, оскільки він вже громадянин Нової Зеландії. Опозиційні депутати зажадали від влади пояснень. Екс-міністр внутрішніх справ Нетан Гай відповів, що дав громадянство Пітеру Тілю за порадою чиновників.

Нинішні представники уряду відмовилися коментувати ситуацію. Згідно із законодавством країни, щоб отримати новозеландський паспорт, необхідно прожити тут не менше 1350 днів протягом п'яти років.

Тіль перевів у фонд постраждалих від землетрусу в Новій Зеландії мільйон доларів. Але влада заперечує, що радник Трампа купив громадянство.

У свою чергу президент венчурного фонду Y Combinator Сем Альтман розповів про плани перебратися разом з Тілем в Нову Зеландію, якщо світі охопить пандемія.