dd97641-ru2-485

Росія подасть на Україну до суду у випадку, якщо 20 грудня "позичальник у повному обсязі не виконає свої зобов'язання по кредиту" у сумі 3 млрд доларів, виданому у грудні 2013 року.

Про це йдеться у заяві міністерства фінансів РФ, поширеній 5 грудня, передає Корупція.Інфо.

"Незважаючи на відсутність офіційного звернення України до уряду РФ з питання реструктуризації суверенного боргу на 3 млрд доларів, Росія сама зробила пропозицію про розстрочення погашення українського боргу на 3 роки (2016-2018 роки) під гарантії США, ЄС або першокласного міжнародного фінансового інституту", – йдеться у заяві.

"Ми запропонували умови навіть краще, ніж просив МВФ. На цьому тижні ми отримали офіційну відмову від уряду США надати гарантії за зобов'язаннями України. У зв'язку з цим нам не залишається нічого іншого, окрім як подати до суду на Україну в разі невиконання позичальником своїх зобов'язань в повному обсязі 20 грудня поточного року, що означатиме суверенний дефолт України ", – заявили в Мінфіні РФ.

"Крім того, в даний час існують ризики неотримання Україною чергового траншу від МВФ з огляду на те, що досі не прийнятий бюджет країни на 2016 рік, який відповідав би параметрам програми Фонду, через відсутність узгодженого проекту податкової реформи, та необхідних структурних заходів", – додали у Мінфіні.