Головні новини Львова
Подобається

Російського журналіста Кисельова не впустили до України

25/10/2014     Автор: Яна Романська
Російського журналіста Кисельова не впустили до України

Сьогодні, 23 жовтня, ведучого програми «Чорне дзеркало» на телеканалі «Інтер», громадянина Росії Євгена Кисельова не впустили до України.

Йому повідомили, що йому заборонено в’їзд до України на підставі рішення Служби безпеки України від 12 вересня. «Зараз я перебуваю в аеропорту «Бориспіль». Співробітники прикордонної служби повідомили мені, що мені заборонено в’їзд до України. Вони не можуть мені пояснити, чому. Мені сказали, що з цього приводу є якесь рішення Служби безпеки України, прийняте ще 12 вересня», – повідомив пан Кисельов «Телекритиці».

Протягом останніх півтора місяців пан Кисельов жодного разу не перетинав кордону України. «Я як повернувся з відпустки наприкінці серпня, відтоді весь час був у Києві. Зараз мені потрібно було з’їздити закордон до лікарів. За весь цей час я жодного разу не чув ні про які рішення СБУ. Більш того, 16 жовтня я отримав у Державній міграційній службі продовження дозволу на проживання в Україні», – розповів журналіст.

Наразі пан Кисельов уже протягом години перебуває в транзитній зоні аеропорту «Бориспіль». Він зв’язався зі своїми колегами з телеканалу «Інтер», які мають юристів, та очікує на юридичну підтримку. «Теоретично мене повинні депортувати або в ту країну, звідки я прилетів (країна Європи), або в Росію. Правду кажучи, в мої плани не входило повертатися в Росію. Що стосується Європи – я не знаю...», – сказав він.

«Я приїхав сюди працювати, – наголосив пан Кисельов. – Я живу і працюю в Україні не як гастролер, як деякі мої колеги, а вже шість із половиною років – з весни 2008 року. Завжди мав дозвіл на роботу. Із цих шести з половиною років п’ять з половиною працюю на телеканалі «Інтер». Досі ніяких питань до мене ні в кого не виникало».

Пан Кисельов не знає, чому йому заборонили в’їзд до України: «Я гублюся в здогадках. Можливо, є якісь впливові недоброзичливці, яким не подобається те, що я роблю як журналіст». Коментуючи версію джерел «Телекритики» про те, що заборона на в’їзд в Україну може бути пов’язана з останнім ефіром «Чорного дзеркала» і розбором ситуації в Іловайську, пан Кисельов сказав: «Я припускаю все, що завгодно».

Євген Кисельов вважає, що з ним хтось намагається розквитатися. «Я сподіваюся, що це непорозуміння. Раптом мене переплутали з моїм навіть не однофамільцем – Дмитром Кисельовим, раптом якась помилка пройшла в документах. Хоча я, правду кажучи, в такі помилки не вірю. Я думаю, що хтось намагається заочно зі мною розквитатися», – заявив він.

Ведучий наголосив, що завжди симпатизував Україні: «Мої публічні виступи не лише на «Інтері», а й на інших каналах, радіостанціях і в пресі, можливо, комусь можуть не подобатися. Але я жодного разу не давав приводу до сумнівів у тому, що всі мої симпатії на боці України і що безпеці України я жодним чином не загрожую».

 

Джерело: Телекритика