Користувачі соціальних мереж за одну ніч привернули увагу усього світу до війни на території України завдяки хештегу #RussiainvadedUkraine. Українські користувачі вивели цей хештег в світові тренди соціальних мереж, зокрема, мережі Twitter.

Ініціатива стартувала після появи повідомлень в численних ЗМІ про пряме вторгнення російської військової техніки та солдат поблизу Новоазовська та Маріуполя, що на півдні Донецької області.

Твіти з відповідним тегом з’являються щосекундно, таким чином, користувачі мережі вирішили привернути уваги світової громади до проблеми, на яку усі закривають очі. До так званого флешмобу долучилася велика кількість небайдужих громадян світу. Навіть, Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт у своєму твітері написав, що його відомство визнало: на сході України воюють регулярні військові частини України та Росії.

1

Українці почали активно наголошувати на вторгненні російських військ в Україну 27 серпня о 22:30. Лише протягом першої години було згенеровано понад 100 тисяч повідомлень у Твіттері з хештегами про #UkraineUnderAttack та #RussiaInvadedUkraine. В соціальних мережах щосекунди з‘являються десятки нових повідомлень з цими тегами, та масово обговорюються усіма небайдужими криваві події на Сході країни.2

3

4

5

6

Екс-заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар у своєму Facebook закликає не уникати слова «війна», адже це те, з чим ми зіткнулися сьогодні:

Екс-заступник секретаря #рнбо