Саакашвілівілі

Україна має серйозні негаразди з державним апаратом, бюджетом та енергетикою. Взимку проблеми у енергетиці можуть загостритися, вважає голова Одеської ОДА Михеїл Саакашвілі.

«Україна знаходиться там, де була Грузія в 2003-м: реально розпадається держапарат, будуть великі проблеми з енергетикою цієї зими. Немає бюджету, як і в Грузії тоді його не було. І в Україні корупція залишилася на дуже високому рівні, як в Грузії», – зазначив Саакашвілі.

Колишній грузинський президент переконаний, що зволікання з реформами в Україні може призвести до розпаду держави.  

«Так завжди було: українці повільно заводяться. Чому у 2004 році нічого не сталося? Тому що була функціонуюча економіка, багато грошей, запас міцності. І, в принципі, еліта не відчула необхідність у різких змінах», – додав політик

У вівторок голова Одеської облдержадміністрації звинуватив прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка в тому, що той підписав постанову, яка веде до поглиблення корупції на митниці.

«Нова хвиля корупції під виглядом реформи. В черговий раз ДФС намагається провести псевдореформу замість встановлення чесних правил гри, що ще більше погіршує стан бізнесу. Проігнорувавши надії імпортерів на справедливі ціни розмитнення, прем’єр-міністр підписав постанову № 724, згідно з якої усі товари тепер почали розмитнювати не за фактичною (відповідно до митного кодексу), а за заздалегідь визначеною ДФС, ціною», – зазначив керівник Одещини.