sbu

Співробітники Служби безпеки України провели масштабну спецоперацію та припинили діяльність конвертаційного центру через який фінансувалися терористичні організації "ДНР/ЛНР"

Про це повідомляє Корупція Інфо з посиланням на прес-центр СБУ.

Конверт обслуговував майже п’ятдесят підприємств з Одеської, Миколаївської, Дніпропетровської областей, Києва та Харкова. Клієнти переводили гроші у готівку через безтоварні операції, а також легалізовували гроші отримані з сумнівних джерел з приховуванням від оподаткування. Щомісячний обіг конвертцентру становив майже 50 млн грн.

Зловмисники працювали в різних містах України. Співробітники Одеського управління СБУ затримали у Дніпропетровську бухгалтера, у Миколаєві – юриста, в Одесі – організатора конвертаційного центру, слідчі дії проводилися у Києві, Харкові та Львові. Серед учасників незаконного бізнесу були колишні співробітники управління МВС у Луганській області, які також затримані правоохоронцями. Встановлено, що частина грошей отриманих від діяльності конверту переправлялася на фінансування незаконних збройних формувань т.зв. "ДНР/ЛНР".

Під час обшуків у приміщеннях конвертцентру в кількох містах співробітники спецслужби вилучили більше ніж п’ятдесят печаток комерційних структур, у тому числі фіктивних, чотирнадцять тисяч доларів, три тисячі євро та документацію, яка підтверджує здійснення фінансових оборудок.

Заблоковано шістдесят п’ять рахунків конверцентру у двадцяти трьох банківських установах, у тому числі з російським капіталом. У сімнадцяти банках уже накладено арешт на більше ніж п’ять мільйонів гривень, перевірка триває.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 258-5 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб задіяних у діяльності конвертаційного центру.

12688169_1731951380368193_523664161642031278_n 2