Головні новини Львова
Подобається

Шахтарям Львівщини обіцяють пряму грошову підтримку від держави

25/11/2014     Автор: Яна Романська
Шахтарям Львівщини обіцяють пряму грошову підтримку від держави

Державне підприємство «Львіввугілля», до якого входять обласні шахти, цьогоріч отримає 800 мільйонів гривень з держбюджету.

Про це заявив т.в.о. голови Львівської обласної держадміністрації Юрій Турянський під час звітування перед громадськістю з нагоди 100 днів свого перебування на посаді.

«Це пряма державна підтримка. Це та підтримка, яка необхідна нашим шахтарям, аби покрити одну тонну вугілля, собівартість якої на сьогодні є 1630 гривень. Тоді як продажна ціна реалізації цього вугілля суттєво дешевша. Щоб покрити цю різницю урядом країни фінансується з державного бюджету безпосередньо підтримка для того, щоб підприємство могло працювати і виплачувати заробітну плату шахтарям. А в цій сфері задіяно більше 11 тисяч працівників, тому проблеми є достатньо серйозними»,- сказав він.

Окрім того, Турянський повідомив, що станом на сьогодні перед обласними шахтами є заборгованість за видобуте вугілля, яка складає більш ніж 100 мільйонів гривень. Питання щодо покриття цього боргу, зі слів очільника Львівщини, вирішують на рівні уряду.

Тим часом цими днями з держбюджету надійшло близько 50 мільйонів гривень для покриття заробітної плати львівським шахтарям, розповів Юрій Турянський.

За словами тимчасового керівника Львівської області, на шахті «Степова» невдовзі планують запровадити дві нові лави і одну на шахті «Червоноградська», завдяки яким Львівщина планує суттєво підвищити видобуток вугілля вже на початку наступного року.

«Якщо на сьогодні за добу Державне підприємство «Львіввугілля» видобуває близько 5,5 тисяч тонн, то в січні планується видобути 7 тисяч тонн, а в лютому – 8 тис тонн. Резерви таки знайдено – частково допоможе бюджет, частково знайдемо резерви на вуглевидобувних підприємствах нашого регіону. Також плануємо зменшити навантаження нашого бюджету приблизно на 100 млн грн в рік. Якщо вдасться запустити ще дві-три лави, тоді зменшення фінансування з державного бюджету буде ще суттєвіше. До прикладу, наступного року собівартість однієї тонни вугілля може коштувати 1,5 тис грн.»,- зазначив Ю.Турянський.

 

Читай найсвіжіші новини про Львів