Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів про основні зміни, які передбачає майбутня пенсійна реформа, під час розмови з постійним представником Міжнародного валютного фонду Жеромом Ваше. – повідомляє.Корупція.Інфо

За інформацією на офіційному сайті Мінсоцполітики, страховий стаж буде зменшено. З 1 січня 2021 року пенсії будуть платити лише тим, хто має не менше 20 років страхового стажу і 30 років загального. Згідно з проектом, з 1 січня 2018 року страховий стаж зменшать до 15 років.Крім того, за словами Реви, страховий стаж можна буде купити. Ця сума складе близько 130 тисяч гривень: по 704 гривні щомісяця множаться на 15 років. Передбачається, що той, хто претендує на пенсію, не може одночасно працювати, а також скасування всіх надбавок.

"Якщо ця схема буде прийнята, то дефіцит Пенсійного фонду зникне у 2024 році. Ми усвідомлюємо, що з прийняттям цього закону шок у наших співгромадян може бути таким, як і після підвищених тарифів. Але це вимушений і необхідний крок", – зазначив Рева.

Законопроект про пенсійну реформу уряд повинен подати на розгляд Верховної Ради у березні, а вступити в силу закон він має у липні.