У цьому списку є безвісти зниклі і навіть загиблі, стверджують у спецслужбі.
 

У СБУ провели з цього приводу засідання, де звірили список Савченко з офіційними даними. В результаті спецслужба назвала дані депутата некоректними, повідомляє Корупція. Інфо

"У цьому списку є безвісти зниклі хлопці. Навіть загиблі. Крім того, є ті, хто вже звільнені", – сказав глава відомства Юрій Тандит.
 
Він стверджує, що інформація може загрожувати життю заручників. Крім того, рідні полонених можуть стати жертвами шахраїв, які можуть обіцяти інформацію чи допомогу у звільненні.
 
Тандит також зазначив, що законодавство забороняє публікацію такої інформації. Він послався на закон про захист персональних даних і на закон про боротьбу з тероризмом.

Нагадаємо, що сьогодні народний депутат Надія Савченко, яка вела переговори із представниками ОРДЛО, опублікувала списки полонених і зниклих безвісти. 

Відповідні документи вона опублікувала сьогодні, 10 січня на своїй сторінці у Facebook. За її словами, ці списки складали упродовж дев'яти місяців. 

"В цих списках, що ми зібрали за дев'ять місяців після мого повернення, вже можуть бути неточності. Когось могли обміняти так, що й ніхто не знав, про когось можуть бути неточні чи неповні дані", – зазначила Савченко. 

Нардеп наголосила, що оскільки тепер обмін здійснюється "всіх на всіх", не треба вигадувати нічого нового. За її словами, класичний метод обміну в три етапи добре показав себе в багатьох країнах світу під час війн.

"Етап перший: здійснюється обмін по списках, які підтверджує кожна сторона зі свого боку утримуваних полонених. Етап другий: з тих, хто залишився в списках, розшукуються по прихованих в'язницях і підвалах, одною й іншою стороною, всі полонені що залишилися живі. Етап третій: всі, кого знайти не вдалося, визнаються мертвими або безвісти зниклими", – написала Савченко.

Також зазначають, що після трьох етапів починається робота з розшуку захоронень, ексгумації, ідентифікації й і перепоховання загиблих. Савченко описала дві категорії обміну. 

"Перша категорія – це наші військовополонені, що перебувають на окупованій, Росією, території Донецької та Луганської областей України. Українською стороною подається запит на 129 людей. Протилежна сторона підтверджує 42 людини. 

Ще Україною розшукується 494 безвісти зниклих. Вони пропорційні обміну на ув'язнених в Україні по списках, які запрошують представники окупованих, Росією, територій Донецької й Луганської областей України. Від "ДНР" в списках таких людей 524, а від "ЛНР" 377 людей. Частину людей з цих списків українська сторона також підтверджує, приблизно 256", – написала депутат.  

Таким чином, з підрахунків Савченко, є перший етап обміну підтверджених осіб з обох боків – це 42 на 256.

Зазначається, що друга категорія обміну – це українські політв'язні, що утримуються у російських в'язницях та в окупованому  Росією Криму. Наразі – це 44 людини в обмін на 102.

"В Україні у в'язницях теж є російські громадяни, які відбувають покарання за злочини скоєні проти територіальної цілісності України та проти українського народу в період з 2014 по 2016 роки. Їх наразі 102 особи", – додала вона.

Другий етап: пошук людей з непідтверджених списків. У списках видно, що очільники "ДНР" і "ЛНР" в списках своїх людей подали дуже багато росіян: 47 росіян в списках від "ДНР" (вони відмічені помаранчевим кольором) і 4 росіянина в списках від "ЛНР" (вони помічені жовтим кольором). 

За словами нардепа, бойовики так зробили, аби приховати присутність російських військ на території України, видавши їх за сепаратистів, і щоб виміняти їх, не віддавши українських політв'язнів з Росії та окупованого Росією Криму. 

"Тому я й пропоную замінити втомлених, за три роки безплідної роботи, мінських перемовників на свіжих, більш професійних, які дадуть результат! Але ж спецслужби не могли так помилитися!? Бо то вже треба зовсім лінуватися працювати чи просто не мати професійних кадрів! Тому, якщо ми віримо що наші служби нас чесно боронять, то тоді питання: а як взагалі три роки відбуваються ті обміни?! В сліпу! Чи очі закривають тільки українському народові, а за закритими дверима йдуть свої домовленості?" – повідомляє Савченко.

Савченко додала, що в цих списках, зібраних за дев'ять місяців після її повернення, вже можуть бути неточності. "Когось могли обміняти так, що й ніхто не знав, про когось можуть бути неточні чи неповні дані", – написала нардеп.