Глава Української православної церкви Онуфрій ймовірно зустрічався увечері 9 жовтня з президентом Петром Порошенко. Цю інформацію підтвердили джерела в УПЦ МП. Зустріч пройшла з ініціативи Банкової і відбулася в перший день Синоду Константинопольської церкви, яка обговорює питання Томосу Україні.

Раніше про зустріч заявляли деякі народні депутати. Так, за словами Ігоря Мосійчука, Порошенко просив Онуфрія не починати акцій протесту, якщо Києву нададуть автокефалію за результатами Синоду Вселенського патріархату, що проходить у Стамбулі.

Як підомляють ЗМІ, Порошенко дійсно порушував питання протестів. За версією одних джерел, Онуфрій на це відповів "На все воля Божа", за словами іншого джерела в навколоцерковних колах – Порошенко почав грубити і підвищувати голос, через що розмова взагалі не склався.

У той же час, інше джерело видання "Страна" в церковних колах повідомило, що питання протестів на зустрічі було взагалі не основним.Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

"Канонічна УПЦ не планувала і не буде першою влаштовувати якісь акції. Але якщо наші храми будуть атакувати, то віруючі вийдуть на їх захист. І президенту це добре відомо, а тому навряд чи б він дискутував з цього приводу, – сказало джерело. – насправді Порошенко хотів від Онуфрія дві речі. Перше – виступити від імені УПЦ з проханням до Варфоломія про Томос. Тим самим вирішити головну проблему для Константинополя, позбавивши Вселенського патріархата від необхідності спілкування з розкольниками-філаретівцями. Друге – якщо Онуфрій не хоче просить Томос, то Порошенко його просив, щоб він хоча б не відлучав від церкви Симеона (митрополит Вінницький, який вважається близьким до Порошенка – прим.ред.), Якщо той вирішить піти за автокефаламм. Але на обидва прохання було отримано відмову. При цьому друге побажання взагалі безглузде. Якщо навіть УПЦ з якихось причин не накладе на Симеона анафему, тоді це зробить РПЦ, як мати-церква. Крім того, Симеон хоч і "веде Лагідну" українізацію в Вінниці, але дуже шанує канони і не піде проти церкви ", – заявили "Страні" джерела в УПЦ МП.
 
Офіційно факт цієї зустрічі ні на Банковій, ні у православних не коментують.