Усі країни-члени НАТО підтримують вступ України до Альянсу. Щонайменше, так стверджує віцепрем’єрка українського уряду Ольга Стефанішина.

Свою позицію висловила міністерка в інтерв’ю німецькому виданню. Утім, зазначила й те, що мовиться про вступ “одного дня”, без зазначення конкретних дат.

Усі країни з блоку НАТО підтримують долучення України до Альянсу. Але не просто зараз, а “одного дня”.

“Позиція всіх союзників, враховуючи й Німеччину, полягає в тому, що одного дня Україна буде у НАТО. Путін розкрив усі свої карти. Він підвищує ставки, тож якраз час подумати про те, як НАТО може протистояти цим загрозам”, – сказала вона.

Стефанішина також окремо наголосила, що Україні важливо побачити конкретні кроки, які слід зробити до прийняття її в НАТО у найближчі 10 років. І Росія не має і не може цьому завадити.

“Росія завжди буде поруч, і агресивні прагнення Кремля зростатимуть. На карту поставлено не тільки Україну. Якщо Україна зазнає невдачі, Європа теж зазнає невдачі”, – впевнена урядовиця.

До слова, Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний також наголосив, що у Збройних силах України зробили великі кроки задля того, аби доєднатись до Північноатлантичного альянсу. На формальному рівні вже опанували понад 300 стандартів НАТО.

За словами генерал-лейтенанта Залужного, Україна зробила великий крок, щоб наблизитись не лише до ПДЧ, а й до повноцінного членства в НАТО. Стандарти Альянсу впроваджують на формальному та документальному рівнях.

“Я не можу казати за всю країну, тому що за всю країну можуть казати тільки відповідні політики. Я скажу про Збройні Сили України, як головнокомандувач. На сьогодні у Збройних Силах України зроблено величезний крок, щоб наблизитися не лише до ПДЧ, а й до повноцінного членства в НАТО. Лише на документальному та формальному рівнях нами опановано більш як 300 стандартів НАТО. Не хочу нікого критикувати, але таку кількість стандартів, наскільки я знаю, опанували далеко не всі збройні сили європейських країн, які вже є членами Альянсу.

Але розмова не про це. Важливо, що Збройні Сили України рухаються в напрямку до НАТО, і сьогодні, коли ми зустрічалися з колегами в штаб-квартирі Альянсу, я підтвердив – ми будемо послідовно продовжувати рух у цьому напрямку.

Для мене, як для головнокомандувача, головне, щоб ми де-факто стали такими, як НАТО. Тому що НАТО – це не тільки військовий та політичний союз, – це ще й коаліція армій, сучасних та розвинутих у всіх вимірах. Це коаліція армій цивілізованих країн.

Для мене головне, щоб ми вийшли на певний рівень, щоб бути цивілізованою армією, спростити певні процедури, позбутися усього радянського, що нам зв’язує руки й ноги, розпочати мислити по-натовськи, дивитися на речі по-європейськи, організовувати підготовку військ у відповідності до стандартів НАТО, які, як ми вже переконалися, є дуже ефективними та результативними.

Тож для мене головним є ось таке завдання. А чи вступимо ми в НАТО, чи отримаємо ПДЧ – це справа політиків. Коли це відбудеться? Звісно, я за це переживаю, хотілося б, щоб швидше. Але нам – своє робити, щоб наблизити цей момент”, – заявив Залужний.

Також він додав, що у НАТО сприймають ультиматум Путіна, як “марення хворого”.