Відомий журналіст Дмитро Гордон заявив, що в Україні потрібно 8 березня перенести на день народження голови Інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича, передає Корупція.Інфо

«Це буде правильно, я думаю. Замість 8 Березня день, коли народився В'ятрович, зробити святковим. Ну, шизофренія так шизофренія», – зазначив він.

Гордон впевнений, що перенесення вихідного необхідно тому, що саме В'ятрович виступає за «антикомуністичне» переосмислення свята.

Журналіст також зазначив, що для нього Міжнародний жіночий день не є радянським святом.

"8 Березня для мене – це день поваги і любові до жінок", – підкреслив Гордон.

Володимир В'ятрович відомий як активний борець з «комуністичним минулим» України і один з ініціаторів так званого закону про декомунізацію, що забороняє пропаганду радянської символіки. 

Нагадаємо, найчастіше українкам у Міжнародний жіночий день дарували парфуми і косметику, проте до лідера списку їм ще далеко.

Так, за інформацією маркетологів, напередодні свята, кількість чоловічої аудиторії збільшується майже на 50%. При цьому безперечним лідером списку подарунків є дрібна побутова техніка. Її цього року дарували найчастіше (18%). На другому місці – жіноча парфумерія (16%), а на третьому – ювелірні вироби (13%).

Нагадаємо, раніше в честь Міжнародного дня жінок, ряд продавців вдвічі підвищили ціни на квіти. 

Українці не сприймають свято 8 березня як комуністичне свято, і не хочуть його скасування в рамках декомунізації, проведеної Інститутом національної пам'яті. І якщо така пропозиція надійде в парламент, вона не знайде підтримки народних депутатів. Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив народний депутат України, лідер партії «Основа» Сергій Тарута. За словами парламентаря, немає необхідності політизувати свято 8 березня і піддавати декомунізації, як це пропонують зробити в Інституті національної пам'яті.