В умовах кризи держава повинна знижувати тарифи для бізнесу на залізниці та в портах. Про це заявив експрезидент Грузії, колишній голова Одеської облдержадміністрації Михайло Саакашвілі.

“Як можна в період економічної кризи, щоб перевезення дорожчали? Ви що, хлопці? І так наші розцінки, наприклад, у портах, учетверо дорожчі, ніж вони повинні бути. Це корупційна схема”, – сказав Саакашвілі.

На його думку, під час кризи держава повинна підтримувати бізнес, зокрема за допомогою зниження тарифів на вантажоперевезення залізницею і перевалку вантажів у портах, щоб утримати стабільною економічну ситуацію.

“Зараз нічого не можна здорожувати. Зараз, навпаки, відпускати, там, де держава. Те ж саме стосується залізниці. Не час, щоб вона дорожчала. А порти та інші речі просто треба знизити. Там, де державна монополія, а насправді звичайна державна годівниця, держпідприємства. Немає цьому альтернативи. Зараз економіку треба звільняти, пом’якшувати, відпускати”, – сказав Саакашківлі.

Це була своєрідна відповідь міністру інфраструктури Владиславу Криклію, який заявив, що не вдасться обійтися без збільшення тарифів “Укрзалізниці” на вантажоперевезення, зазначивши водночас, що затвердження нового договору на надання УЗ послуг з організації перевезень вантажів відклали до липня.

Варто зазначити, що поява колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі в українському уряді була б логічною, але цей політик «створює для багатьох навколо дискомфорт», про це заявив колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода.

«Саакашвілі – яскравий реформатор. Я думаю, що такі речі, як приватизація, дерегуляція значно пришвидшилися б. У нього багато енергії – він точно не сидів би, склавши руки, точно голосно критикував би корупцію. Я думаю, що у зв’язку з тим, що останнім часом все частіше лунають корупційні історії і скандали, і команду президента звинувачують у цьому, з цієї точки зору, логічна поява такої яскравої фігури», – зазначив Гончарук.

Водночас колишній голова уряду вказав, що «багато хто розуміє, що він – людина конфліктна», що «створює для багатьох навколо дискомфорт».

«Тому тут є плюси, очевидно, і мінуси. Він – такий «криголам». Він точно намагався б по цілій низці напрямків робити реформи. І це точно позитив», – додав Гончарук.