Бізнес "сім'ї" Януковича забезпечується вантажними вагонами "Укрзалізниці" практично повністю, в той час як інші вантажовідправники відчувають дефіцит рухомого складу.

Про це повідомляють "Подробности".

"У різних вантажовідправників абсолютно різний відсоток використання державного вагонного парку. У більшості компаній він перебуває на рівні 10-15%. Як не дивно, найкраще почуваються підприємства, пов'язані з "сім'єю" екс-президента Віктора Януковича. Їхні потреби в вагонах задовольняються державним монополістом практично в повному обсязі", – йдеться у матеріалі.

На рівні 70-100% перебуває забезпечення рухомим складом вугільних підприємств, які контролюються ТОВ "Донецький розрахунково-фінансовий центр" (ДРФЦ), що належить структурам Олександра Януковича.

"Одним з основних джерел доходу Олександра Вікторовича було "чорне золото", яке він "конвертував у бюджетні мільярди, які капали на рахунки офшорних компаній"… Була створена імперія під назвою ДРФЦ, щоб взяти під контроль абсолютно всі фінансові потоки. Найрентабельніші частини вугільної промисловості було оформлено на нововідкриті та реорганізовані офшорні структури", – розповідає головний редактор сайту" Цензор "Юрій Бутусов.

Зокрема, це Шахтоуправління "Донбас" в Селідовому та ЦЗФ "Комсомольська" в Димитровому Донецької області, а також розташована на окупованій території в Торезі.

Також державними вагонами набагато краще за інших операторів ринку забезпечена експедиторська компанія "сім'ї" – "Транснаціональна транспортна компанія". На сьогодні вона експлуатує близько 2 тисяч державних напіввагонів. Вагони в основному використовуються для обслуговування перевезень Криворізького залізорудного комбінату.

Видання зазначає, що подібна ситуація стала можливою через корупцію на "Укрзалізниці", чиновники якої збудували схеми навколо підвищеного попиту на державні вагони.

"Корупційна схема, яка приносить залізничним чиновникам тіньовий дохід, і обертається мільйонними втратами для держави та бізнесу. Крім того, існує завдяки різниці цін за користування вагонами УЗ і приватних операторів. Останні завжди були дорожчими. Тому можливість необмеженого доступу до державного парку – мрія будь-якого відправника вантажу… Доступ до "дефіцитних вагонів" у повному обсязі отримали лише ті, хто вміє домовлятися з високопоставленими залізничниками", – йдеться у матеріалі.

Як повідомлялося, голова "Укрзалізниці" Войцех Бальчун заявив, що щорічно держпідприємство втрачає через корупцію мільярди гривень. За його словами, з початку роботи в Україні він бачить у компанії лише схеми.