Людський фактор зіграв не останню роль, каже голова урядової комісії.

Урядова комісія з розслідування авіакатастрофи Ан-26 встановила причини аварії. Після встановлення причин комісія завершує свою роботу.

Про це сказав голова комісії, віцепрем’єр-міністр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський в інтерв’ю РБК-Україна.

Він зазначив, що в четвер, 22 жовтня, комісія схвалила попередній звіт про результати розслідування. Цей документ буде оприлюднено на засіданні Кабінету міністрів України 28 жовтня.

Уруський назвав основні причини катастрофи, які змогла встановити комісія. “Комісія виявила системні порушення в організації польотів. Мається на увазі від командування Повітряних сил до бригади, де сталася ця трагедія”, — повідомив віцепрем’єр-міністр.

За його словами, були встановлені як основні причини катастрофи, так і другорядні. Так, серед низки причин є як помилки пілотів, так і технічні несправності літака, а саме відмова системи ПРТ-24 (система “граничного регулювання температури”).

Уруський зазначив, що ця технічна несправність призвела до позаштатної ситуації на борту, але не повинна була призвести до краху літака. Водночас людський фактор зіграв не останню роль.

“На превеликий жаль, комісія підтверджує, що під час польотів, не тільки цього — останнього, а й інших, було дуже багато порушень, зокрема з боку екіпажу і керівників польоту”, — констатував він.

Родичі курсантів та офіцерів, які загинули в авіакатастрофі літака Ан-26, можуть подати до суду через урядовий звіт щодо причин трагедії. Люди впевнені, що провину хочуть перекласти на екіпаж.

Мати загиблого капітана Ірина Кишеня розповіла в коментарі “ТСН”, що перекладання провини за авіатрощу на екіпаж для родин ситуація очікувана.

І якщо наступної середи, 28 жовтня, на засіданні уряду у фінальному звіті й справді пролунають анонсовані віцепрем’єром висновки урядової комісії, родичі подаватимуть до суду.

Я дуже обурена. Ми очікували, що всю провину покладуть на екіпаж. Чесно кажучи, легко все списати на загиблих хлопців і важко, щоб хтось із “верхів” відповів за це. Ми звертатимемось у Міноборони, телефонуватимемо на гарячу лінію, і подаватимемо до суду, – запевнила Ірина Кишеня.

Нагадаємо, увечері 25 вересня в Чугуєві розбився військовий літак Ан-26. На його борту перебували 27 осіб: офіцери та курсанти Харківського національного університету повітряних сил. Вижив тільки один курсант.

6 жовтня Україна прощалася із загиблими в авіатрощі Ан-26. На прощанні були присутні президент Володимир Зеленський з дружиною.

Перед цим Зеленський закликав якнайшвидше з’ясувати всі обставини авіакатастрофи і покарати винних.