УЄФА зобов’язав Україну прибрати з форми гравців збірної вітання “Героям слава”, оскільки в ньому побачили політичний підтекст і мілітаристський сенс. “Слава Україні” на футболках залишиться, як і карта України з Кримом. Ситуацію прокоментував нардеп від “Слуги народу” Юрій Камельчук у програмі на телеканалі “Україна 24”.

“Насправді дивна історія. Девіз “Слава Україні” не є політично прив’язаним, він існує дуже давно. Шкода, що якісь бюрократи дивно реагують на українську символіку, яка виражається не тільки графічно, а й може виражатися словами, піснею тощо. Український гімн ніхто ж не заборонить співати під час спортивних змагань, а тут приблизно те ж саме для мене”, — сказав він.

Камельчук відповів, чи вплинула на рішення УЄФА російська пропаганда.

“Звичайно, в Європі є прихильники російських цінностей, але мені здається, що їх не так багато. Якщо вони залишилися в деяких формальних та спортивних організаціях, це говорить про те, що українським чиновникам, пов’язаним зі спортом, потрібно більше працювати над переконанням. Не тільки майданчики в ПАРЄ, або Європарламенті, чи НАТО дають можливість переконувати європейських і світових колег у проукраїнській позиції та у можливості України захищати свої символи, традиції тощо”, — сказав він.