Український бізнесмен, глава ради директорів “Східної інвестиційної групи”, керівник Офісу антикризових дій Butenko Anti-Crisis Management Олексій Бутенко заявив у своєму Facebook, що поспішність дій Національного агентства з питань запобігання корупції та голови наглядової ради НАК “Нафтогаз України” Клер Споттісвуд щодо усунення керівника НАК Юрія Вітренка свідчать про сплановану акцію тиску.

“Заява Споттісвуд є нічим іншим як дія, що спричинила підрив репутації групи “Нафтогаз”. Поспішність дій наводить на роздуми, що дана комбінація (припис НАЗК + заява Споттісвуд) є ніщо інше як спланована акція тиску на пана Юрія Вітренка. Офіс антикризових дій Butenko Anti-Crisis Management висловлює свою підтримку пану Юрієві Вітренку та закликає відповідні правоохоронні органи надати правову оцінку тому, що сталося”, – написав він і опублікував посилання на аналітичний матеріал видання “Економічна правда” щодо цього.

Нагадаємо, 15 червня голова НАЗК заявив, що призначення Вітренка визнали незаконним, і вимагав розірвати з ним контракт.

Споттісвуд уже ініціювала усунення голови правління компанії, вона скликала позачергове засідання наглядової ради, щоб обговорити це питання.

Кабінет Міністрів України оскаржить у суді припис Національного агентства з питань запобігання корупції, повідомив міністр юстиції України Денис Малюська. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль уже оскаржив документ в Окружному адміністративному суді Києва. Суд вирішує питання про відкриття провадження за цим позовом.

Вітренка призначили на посаду голови правління НАК “Нафтогаз” замість Андрія Коболєва, якого 28 квітня Кабмін звільнив.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.