krim

Сполучені Штати Америки не сприймають силовий переділ кордонів і закликають Росію повернути Крим Україні.

Про це йдеться в заяві Державного департаменту США до другої "річниці" незаконної анексії Криму Росією, передає Корупція.Інфо.

"Сьогодні, коли пішов третій рік російської окупації Криму, ми знову підтверджуємо нашу прихильність до єдиної, суверенної України. Сполучені Штати не визнають "референдум", проведений Росією 16 березня 2014 року, або спробу анексії Криму, що є порушенням міжнародного права", – зазначає відомство.

"Ми, як і раніше, глибоко стурбовані ситуацією в окупованому Росією Криму, де окупаційна "влада" пригнічує інакомислення і де етнічні й релігійні меншини – особливо кримські татари й етнічні українці – стикаються з серйозними й неперервними репресіями", – заявляють у США.

Держдеп наголошує, що "неурядові організації й незалежні ЗМІ далі змушують мовчати або витісняють, міжнародних спостерігачів, як і раніше, не допускають на півострів".

"Ми не будемо визнавати силову зміну кордонів у 21-му сторіччі. Санкції, пов'язані з Кримом, зберігатимуться доти, доки триває окупація", – йдеться в заяві.

"Ми знову закликаємо Росію припинити окупацію й повернути Крим в Україну", – наполягає Держдеп США.