JPG

 

В умовах економічної кризи, коли банки один за іншим доходять до рівня банкрутства, рівень довіри банківській системі впав до історичного мінімуму – 20%. Люди поспішають зняти свої кошти і покласти їх в «надійне місце».

Українці, які забирають кошти з банків, шукають шляхи вкладення своїх зароблених грошей.

В першу чергу, вибір падає на купівлю житла. CEO компанії «Визум-Капітал» Павло Татарчук повідомив, що «динаміка з активним вкладенням коштів з банків у ринок первинної житлової нерухомості намітилася у середині 2014 року. До весни 2015-го стало зрозуміло, що перетікання частини вкладів у первинний ринок квартир дозволив цьому напрямку бізнесу нормально існувати».

Читайте також: Порошенко схвалив реструктуризацію банківських кредитів українців

Ті, хто не наважився купити нерухомість, або кому на це не вистачило коштів, просто зберігають гроші вдома. Експерти стверджують, що основна частина вилучених з банківської системи вкладів осідає на руках у населення.

Більш просунуті в сучасних інформаційних системах українці зберігають гроші в інтернеті. Мова йде про електронні гроші і Bitcoin.

«Клієнт вибирає тіньовий банкінг, тому що фінансові посередники – банки – надають дуже дорогі послуги і збирають про клієнтів безліч інформації, яка цікава банкам, але не клієнтам, і так далі. Конкуренція дійшла до того, що кріптовалюти є конкурентами не просто банкам, але центральним банкам», – підкреслює професор MIT Андрій Кириленко.

Нагадаємо, що на стадії ліквідації в Україні знаходиться три десятка банків. Про це заявили у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Клієнти цих банків, які є вкладниками, тепер отримують від Фонду для виплати відшкодування у розмірі, що не перевищує 200 тисяч гривень.

Джерело: Корупція.Інфо