poroshenkо

За зачиненими дверима воєнного кабінету при Раді національної безпеки і оборони України, президент і силовики, в основному, обговорювали, що робити з політичною частиною мінських домовленостей.

Такі новини ЗМІ повідомляють, посилаючись на джерело в оточенні президента, передає Корупція.інфо

«Всі погодилися з тим, що перехід до політичної частини угоди можливий тільки після того, як перестануть стріляти. А найкращий спосіб домогтися цього – все-таки переконати Захід, що потрібні миротворці. Якщо не від ООН, де все може заблокувати Росія, то від Євросоюзу», – розповів він.

Крім того, за його словами, всі учасники зустрічі погодилися з тим, що обговорювати конституційні зміни можна лише з легітимною владою Донбасу. Це підтвердив глава Верховної Ради Володимир Гройсман.

«На мій погляд, зараз законно обрана влада, навіть на тимчасово окупованих територіях, – це ті, кого обрали люди на місцевих виборах у 2010 році», – уточнив спікер парламенту.

Зокрема, Гройсман заявив, що зараз він готовий обговорювати конституційні зміни з обраним мером Донецька Олександром Лук'янченко, а не з владою «ДНР».

У «ДНР», в свою чергу, вже заявили, що в такому разі, нехай Київ вирішує з Лук'янченком і питання припинення вогню. Також українському парламенту нагадали, що згідно з мінськими угодами, на визначення районів з «особливим статусом» у нього залишилося три дні.

При цьому, за словами джерела, звільняти начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка ніхто не планує, хоча очікувалося, що це питання буде розглянуто на засіданні.

На думку політолога Володимира Фесенка, військовий кабінет при РНБО навряд чи був створений для вирішення конкретних проблем.

«Я б не перебільшував значення цього нового органу: він створений скоріше з піар-метою, щоб показати, що президент має можливість оперативно реагувати на зміну військової ситуації», – сказав він.