Біля Шевченківського райсуду Києва, де, як очікується, в п'ятницю буде обрано запобіжний захід народному депутату Надії Савченко, зібралося близько 20 її прихильників, передає Корупція.Інфо

Як повідомляє кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", це люди різного віку. Деякі з чоловіків одягнені в камуфляжну форму.

У вестибюлі суду збудовані близько 20 правоохоронців в обмундируванні і бронежилетах. Всіх ретельно оглядають і просять пройти через рамки металошукачів.

Станом на 9 годину ранку в вестибюлі суду зібралося близько 80 представників ЗМІ.

Співробітники суду повідомили, що судове засідання буде проводиться в залі номер один. Для журналістів, які не зможу потрапити в залу суду, буде організована трансляція в іншому приміщенні. Співробітниця канцелярії суду зазначила, що ні час початку засідання, ні складу суддів поки що не визначені.

22 березня Верховна Рада підтримала подання генпрокурора і дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт позафракційного народного депутата Н.Савченко. Потім представники правоохоронних органів у будівлі парламенту повідомили Н.Савченко про підозру, після чого вона в супроводі правоохоронців попрямувала в Управління Служби безпеки України в Києві та Київській області.

Прокуратура подасть слідчому судді клопотання про обрання Н.Савченко запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави, повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України.

"З огляду на наявність встановлених ризиків перешкоджання Н.Савченко кримінального провадження, ступінь суспільної небезпеки, характер, обставини вчинення і серйозний характер кримінальних правопорушень, у вчиненні яких вона підозрюється, слідчому судді буде подано клопотання про застосування до підозрюваної запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення застави ", – йдеться в повідомленні прес-служби Генпрокуратури.

22 березня генеральний прокурор України Юрій Луценко особисто вручив Н.Савченко письмове повідомлення про підозру у вчиненні низки злочинів. Зокрема, мова йде про змову про вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу і захоплення державної влади (ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України), приготування до вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу і захоплення державної влади, за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 14 ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 109), приготуванні до посягання на життя президента України, народних депутатів, прем'єр-міністра, членів Кабінету Міністрів, керівників політичних партій у зв'язку з їхньою державною чи громадською діяльністю, за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 14 ч. 2 ст. 28, ст. 112).

Популярне: "Відробляє Петру Порошенку за те, що…", – мама Савченко прокоментувала арешт доньки

Крім того, Н.Савченко підозрюється в приготуванні до терористичного акту (ч. 1 ст. 14 ч. 3 ст. 258 КК України), сприянні діяльності терористичної організації (ч. 1 ст. 258-3), носінні, зберіганні, придбанні і передачі вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 263).

За вчинення злочинів, передбачених ст. 112, ч. 3 ст. 258 КК України, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Згідно ч. 5 ст. 176 КПК України, запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, особистої поруки, домашнього арешту, застави не можуть бути застосовані до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у скоєнні злочинів, передбачених ст. 109-114-1, 258-258-5, 260, 261 КК України.