Печерський районний суд Києва сьогодні має оголосити рішення щодо запобіжного заходу п’ятому президенту, лідеру «Європейської солідарності» Петрові Порошенку у справі про державну зраду і фінансування тероризму.

Сторона обвинувачення просила суд взяти Порошенка під варту із можливістю виходу під заставу в 1 мільярд гривень.

Порошенко та його люди взяли курс на максимальне «розгойдування» ситуації, в буквальному сенсі – на провокацію сутичок.

За останні півгодини під Печерським судом уже відбулися дві бійки між «активістами» та поліцією. Навколо – купа камер від «5 каналу» та «Прямого», зніматимуть і показуватимуть, мовляв, поліція пригнічує «опозицію».

Все це «шоу» насамперед розраховане на Держсекретаря США Блінкена, який зараз перебуває у Києві. У ЄС сподіваються, що зможуть переконати Блінкена в тому, що «вугільна справа» проти Порошенка – це нібито свавілля, а не правосуддя.

Петро Порошенко, якому сьогодні мають обрати запобіжний захід, вирішив попіаритися на сьогоднішньому приїзді в Україну держсекретаря Ентоні Блінкена. «Сивочолий гетьман» навіть вирішив дати американському гостю пораду, з ким йому треба зустрічатися. 

Власне, МЗС України зовсім недалеко від Печерського суду. Але є серйозний сумнів, що Блінкен виявить бажання туди прогулятися.

Крім того, у штабі «ЄС» готують нові провокації – хочуть зобразити, що команда влади на чолі із Зеленським нібито нацьковує «титушок» на опозицію. Для цього вони вже найняли достатню кількість молоді, яка має піти в атаку на протестувальників під Печерським судом.

Тут мета – глобальніша, посіяти максимальну недовіру до влади України серед народу. Адже піди розбери в метушні сутички, хто справді перший затіяв бійку.

Зазначимо, що суддя планує оголосити рішення щодо справи 19 січня о 14:00, тому вже опівдні Порошенко почав свою «виставу». Хроніка подій виглядає приблизно наступним чином…

Близько 12:00 прихильники почали стягувати свої сили під Печерський район Києва. На місці було багато правоохоронців, окрім цього свідки помітили автозаки.

Пізніше під Печерським судом почалися сутички між правоохоронцями та прихильниками Порошенка. У хід пішли газові балончики. Причина – бочки, у яких протестувальники хотіли розвести вогонь, щоб зігрітися. Так, розпалити вогонь прямо в центрі Києва, щоб «просто зігрітися».

Після спроб забрати у прихильників Порошенка бочки під Печерським райсудом Києва поліція почала розбирати намети прихильників Порошенка.

Шоу вже відбувалось у всій красі, а «Прямий» і досі активно підсвічує те, що відбувається в прямому ефірі.

Близько 12:30 Порошенко вже прибув до Печерського районного суду разом з дружиною. Чому експрезидент вирішив приїхати так рано – невідомо, проте очевидці висловлювали здогадки, мовляв Порошенко знову звертатиметься до народу.

Водночас Петра Порошенка підтримує лідер партії «Голос» Кіра Рудик. Вона виступила на його телеканалі «Прямий» і заявила, що їздила зустрічати лідера «Євросолідарності» у «Жулянах» та на засідання Печерського райсуду, «щоб підтримати свого колегу та партнера»:

«Разом із „Європейською солідарністю”, ми – проукраїнська опозиція в парламенті. Цілком очевидно, що влада не змогла виконати жодну передвиборчу обіцянку і водночас займається переслідуванням опозиції та спробами закрити нам рот… Ми цьому протидіятимемо і ми переможемо»

Нагадаємо, що ще минулого року Рудик називала Порошенка «більшим політичним ворогом, ніж Зеленський».