Є підстави вважати, що президент США Джо Байден візьме участь у міжнародному саміті “Кримська платформа”. Про це розповів лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Лідер кримськотатарського народу нагадав, що президент України Володимир Зеленський 26 лютого підписав указ про заходи для розвитку і підтримки кримськотатарської мови, культури і захисту прав жителів окупованого півострова Крим. Про це він сказав на заході з нагоди Дня спротиву окупації Криму і Севастополя, передає “Крим.Реалії”.

“Президент підписав указ про створення “Кримської платформи”. Ми покладаємо на це великі надії. Багато країн світу, зокрема держави Ради Європи, США вже висловили згоду приєднатися. Хоча я точно не можу сказати, чи будуть вони представлені цього року на саміті, але є дуже великі підстави сподіватися на те, що, зокрема, і Джо Байден 23-го числа буде тут. У будь-якому разі, над цією темою ми дуже ретельно працюватимемо”, – зазначив Джемілєв.

На його думку, створення “Кримської платформи” є значним кроком на шляху до деокупації українського півострова. Він підкреслив, що питання окупованого Донбасу певною мірою обговорюється на базі Мінських домовленостей. Тоді як тему деокупації Криму глава РФ Путін взагалі обговорювати не хоче.

“Питання окупованого Донбасу якоюсь мірою на базі Мінських угод обговорюється. Але тему деокупації Криму Путін взагалі обговорювати не хоче. І нахабно заявляє те, що це земля Росії, і те, що там діється, на окупованій території – це, мовляв, внутрішні справи Росії. Але з цим, зрозуміло, ні Україна, ні світова спільнота, у жодному разі не може погодитися, і робитимуться необхідні заходи з деокупації”, – додав Джемілєв.