Підсумки зустрічі президента США Джо Байдена і глави РФ Володимира Путіна можуть призвести до негативних наслідків для України. Відтепер не тільки Москва, а й Вашингтон чинитиме тиск на Київ з метою реалізації Мінських угод щодо Донбасу. Ситуація може бути використана Росією для нового витка гібридної війни проти української держави. Про це заявив російський економіст, президент Інституту економічного аналізу Андрій Ілларіонов.

У чаті на Главреді у відповідь на питання про те, чи будуть США услід за Росією чинити тиск на Україну в ситуації з Мінськими угодами, він заявив про те, що такий сценарій ймовірний.

“Ви правильно вловили головний підсумок Женевського саміту для України. Він негативний для України, оскільки ризики для неї суттєво зросли. Адже до супротивника України, який сім років вимагає від Києва виконання шкідливих і небезпечних Мінських угод, додалася ще одна потужна країна, яка, користуючись статусом союзника, тиснутиме на українську державу”, – сказав економіст.

Також він додав, що Москва може скористатися цією ситуацією для реалізації нових небезпечних сценаріїв проти України.

“Побоююся, що нова ситуація може бути використана Путіним для нового витка “гібридної війни” і не тільки”, – підкреслив Андрій Ілларіонов.

У свою чергу, зустрічі з президентом США Байденом і главою РФ Путіним повинні змінити ситуацію щодо Донбасу, сказав Володимир Зеленський.

Мінські угоди спочатку були непродуктивним документом, проте сьогодні це єдина програма врегулювання військового конфлікту на Донбасі. Україна не відмовляється від Мінського формату, а прагне до відкриття іншої перемовної повістки. Новий формат дискусії обговорюватиметься з президентом США Джо Байденом і господарем Кремля Володимиром Путіним.

У інтерв’ю він розповів про те, що Мінські угоди, по суті, є “ледве живим” документом. Наприклад, там не сказано, що Росія має право роздавати свої паспорти українським громадянам на окупованому Донбасі. Однак наразі це єдина програмна повістка, яка продовжує діяти щодо конфлікту.

“Паспортизація є одним з доказів того, що “Мінськом” ніхто не йде. “Мінськ” народився ледве живим. Те, що було підписано у 2015 році, воно ледве живе. Питання у тому, що сьогодні Нормандія, спираючись на “Мінськ”, спираючись на зустрічі в Нормандії, – це єдиний документ або єдина адженда”, – сказав Зеленський.

Також він додав, що від “Мінська” відмовлятися не потрібно, однак на перемовинах з Байденом і Путіним слід знайти новий формат щодо Донбасу.

“Я вважаю, зустріч з президентом Росії і зустріч моя з президентом США може надати іншу адженду вирішення цих питань”, – підкреслив Володимир Зеленський.

Президент України ще в травні заявляв, що Банкова вже веде перемовини з Кремлем щодо організації зустрічі з главою РФ Володимиром Путіним.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба вважає, що організація зустрічі Зеленського і Путіна стане складним завданням. Однак Київ готовий докласти максимум зусиль до підготовки такої дискусії, якщо діалог посприяє врегулюванню російсько-українського конфлікту.