В Бахмуті Донецької області бійці Збройних сил України прорвали оборону окупантів РФ і просунулися вперед.

Про успішні дії українських захисників повідомляють бійці 93-ї окремої механізованої бригади Холодний Яр в Twitter.

Зокрема, вони опублікували фото, яке було зроблено на вулиці Патріса Лумумби неподалік від меблевої фабрики. Раніше ці позиції були зайняті окупантами РФ.

“Вже можна потроху викладати фото. Мало у кого є фото з Бахмута в таких локаціях”, — пише боєць 93 ОМБр з позивним Закс.

Інформацію про просування ЗСУ в Бахмуті також підтверджує в боєць ЗСУ, колишній нардеп Єгор Фірсов.

Він зазначив, що окопи і бліндажі, де раніше перебували українські військові, і які були на передовій, тепер можуть вважатися “тилом”. Також ЗСУ захопили стратегічні об’єкти, якими, за висловом бійця “раніше не володіли”.

Фірсов додав, що Бахмут був і залишається найгарячішою точкою битв з окупантами РФ.

“Ще тиждень тому через поле за моєю спиною були ворожі позиції. Тепер ЗСУ просунулися на 3-5 кілометрів і зайняли позиції ворога”, – резюмував він.

Раніше Інститут вивчення війни попереджав, що  російські війська не досягли значного прогресу в районі Бахмута і загалом уздовж лінії фронту. Вони фальсифікують заяви про просування, вдаючи, нібито досягли успіхів принаймні в одному секторі на тлі тривалих втрат на північному сході і півдні України.

Російські пропагандисти поширюють наратив про те, що РФ досягає значного прогресу в Бахмуті. Він покликаний покращити моральний дух військових та особистий статус власника ПВК Вагнера Євгена Пригожина, чиї сили значною мірою відповідальні за мінімальні успіхи в Донецькій області.

Насправді російські сили здійснили обмежене просування до українського опорного пункту в Бахмуті, але вони рухаються повільно та зазнають великих втрат. Пригожин визнав повільний темп наземних операцій навколо Бахмута 23 жовтня і заявив, що вони просуваються лише на 100−200 м на день, що нібито є нормальною швидкістю.

Водночас орієнтовно 24 жовтня українські війська відбили бетонний завод на східній околиці Бахмута. Українські військові офіційні особи 16 жовтня заявили, що росіяни збрехали про захоплення кількох населених пунктів поблизу Бахмута протягом останніх кількох днів, хоча ЗСУ втримали свої позиції.

«Російські війська, ймовірно, фальсифікують заяви про просування в районі Бахмута, щоб показати, що досягають успіхів принаймні в одному секторі на тлі постійних втрат на північному сході та півдні України. Така ​​швидкість просування свідчить про невдачі, а всі заяви про прогрес — перебільшені», — підсумували американські аналітики.

Завершена мобілізація в Росії навряд чи вплине на бойову міць Росії, зазначають в ISW.

Направлення Росією 41 тисячі погано навчених військовослужбовців в Україну, можливо, тимчасово зміцнить російські оборонні лінії, хоча ці резервісти ще не зіткнулися з ефективністю великого і підготовленого українського контрнаступу, зазначають експерти.

Аналітики стверджують, що розгортання додаткових 110 тисяч мобілізованих у бойових частинах навряд чи змінить траєкторію війни.

Водночас радянський дисидент Натан Щаранський вважає, що російський диктатор Володимир Путін для вторгнення в Україну вичікував«моментів слабкості», але зрештою «повністю відірвався від реальності» і припустився помилок. 

За його словами, з одного боку, коли людина заривається у своїй ідеї так, як це робить Путін, — «дуже небезпечно».

«Вона може робити моторошні речі, з іншого боку, це робить її повністю відірваною від реальності. По-перше, він явно не розумів українського народу. Він також не розумів, наскільки його власна армія корумпована та не готова. Він її до того ж не поінформував та не підготував. Ну, і по-третє, він думав, що якщо він погрозить ядерною бомбою, то світ буде звично паралізований, але світ не став звично ховатися. Це призвело його до нинішнього безнадійного становища, але Україна платить за це велику ціну», — пояснює дисидент.