Леонід Кучма звернувся до Тоні Блера з прямим особистим проханням підтримати амбіції України щодо членства в ЄС у 2002 році

Ще на початку 2000-х років Україна вважала, що Захід її помилково зневажає і дотримується «надто наївних» поглядів на російського диктатора Володимира Путіна. Про це попереджали тогочасного прем’єр-міністра Великої Британії Тоні Блера. При цьому Україна сподівалася на його підтримку у питанні вступу в ЄС через 10 років після здобуття незалежності. Про це пише The Guardian з посиланням на нещодавно опубліковані британські документи.

Колишній президент України Леонід Кучма звернувся до тогочасного прем’єр-міністра Великої Британії Тоні Блера з прямим особистим проханням підтримати амбіції України щодо членства в ЄС у 2002 році, написавши: «Знаючи Вас як щирого друга України, я покладаю великі надії на Вашу особисту підтримку в цьому винятково важливому питанні». А що ви думаєте з цього приводу? Пишіть думки у коментарях, а ми продовжуємо.

Ліддл радив Блеру, що зміцнення хиткої демократії та економіки України підвищить стабільність на майбутніх східних кордонах ЄС і стане «грізним бар’єром для будь-якого відродження російського імперіалізму». Проте Британія мала менш «дбайливі» відносини з Україною, ніж Франція і Німеччина.

«Кучма може не подобатися, але він – важливий гравець, добре пов’язаний зі своїми найближчими сусідами. Він зустрічається з Путіним раз на 4-6 тижнів», – писав Ліддл.

У той час як президент Франції Жак Ширак влаштував для Кучми «розкішний державний бенкет», а канцлер Німеччини Герхард Шредер проводив з ним «великий щорічний саміт», Британія ігнорувала Україну з точки зору «політичних контактів на вищому рівні», – зауважував Ліддл.

«Проте українці хочуть побудувати з нами особливі відносини, якщо тільки ми проявимо більше зацікавленості», – наголошував радник Блера.