Америка та її західні союзники «єдині перед обличчям викликів, які Росія кидає європейській безпеці, починаючи з її агресії в Україні» про це президент США заявив за 10 днів до зустрічі Джо Байдена і Володимира Путіна, пише НВ.

Про це Байден написав у спеціальній колонці в The Washington Post, де розповів про подробиці свого майбутнього візиту до Європи. Головна мета візиту «згуртування світових демократій».
Вже 16 червня Байден проведе переговори з Путіним у Женеві, у фіналі європейського турне. 11−13 червня візьме участь у саміті Великої сімки у Великій Британії, а 14 червня вирушить до Брюсселя, де зустрінеться з лідерами ЄС та візьме участь у саміті НАТО.

«Спільні демократичні цінності є основою найуспішнішого Альянсу у світовій історії. У Брюсселі, на саміті НАТО, я підтверджу непохитну прихильність Сполучених Штатів статті 5 [про колективну безпеку членів НАТО] та забезпеченню міцності нашого Альянсу перед обличчям усіх викликів, включаючи такі загрози, як кібератаки на нашу критично важливу інфраструктуру», — заявив Байден.

Він також анонсував свої зустрічі з лідерами Європейської комісії та Європейської Ради, «щоб обговорити, як США і Європа можуть працювати над глобальними викликами в тісній координації».

«Ми зосередимося на забезпеченні того, щоб ринкові демократії, а не Китай чи хтось іще, писали правила XXI століття, які стосуються торгівлі та технологій. І ми продовжимо прагнути до мети створення єдиної, вільної та мирної Європи», — підкреслив у своїй колонці президент США.

Байден підсумував, що з Путіним він зустрінеться  після зустрічі з партнерами США, яких об’єднують спільні зв’язки, цілі та «призма погляду на світ». Він анонсував зустріч «після дискусій з друзями, партнерами і союзниками»

 

«Ми стоїмо разом перед обличчям викликів, які Росія кидає європейській безпеці, починаючи з її агресії в Україні, — запевнив американський лідер. — Не буде жодних сумнівів у рішучості США захищати наші демократичні цінності, які ми не можемо відокремити від наших інтересів».

Джо Байден нагадав, що в телефонних розмовах з Володимиром Путіним він заявив йому, що США не шукають конфлікту, а хочуть стабільних і передбачуваних відносин” з РФ.

Перш за все — в питаннях стратегічної стабільності та контролю над озброєннями.
Водночас заявив Байден, Вашингтон недарма запровадив санкції «за поведінку [РФ], що порушує суверенітет США, зокрема втручання в наші демократичні вибори».

«Президент Путін знає, що я без вагань відреагую на майбутні ворожі дії [Москви], — запевнив президент США. — Коли ми зустрінемося, я ще раз підкреслю прихильність США, Європи та демократичних держав-однодумців відстоювати права і гідність людини».

Байден назвав об’єднання світових демократій «визначальним питанням нашого часу».

«Чи доведуть демократичні союзи та інститути, які мали такий вплив в минулому столітті, свою здатність протистояти сучасним загрозам і противникам? Я вважаю, що так. І цього тижня в Європі у нас є шанс довести це», — пообіцяв Байден.

У своїй колонці він також зазначив, що іншими визначальними темами його візиту до Європи будуть глобальна боротьба з пандемією COVID-19, проблема кліматичних змін, відновлення світової економіки, кібербезпека, протистояння з РФ і Китаєм. Крім того, президент США окремо зустрінеться з прем’єром Великої Британії, «щоб підтвердити особливі відносини між нашими країнами».

Зустріч лідерів Великої сімки в Британії 11−13 червня стане першим самітом цього неформального об’єднання за останні два роки — весь цей час очних переговорів не проводили через пандемію коронавірусу.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.