Фельдшери просять оголосити “локдаун офшорам” українських олігархів і в рази збільшити фінансування охорони здоров’я.

Про це пише видання “Фокус”.

Українські медики в середу, 16 грудня вийшли на акцію протесту в Урядовому кварталі Києва із закликом до Кабміну переглянути бюджет на 2021 рік у частині фінансування медицини.

У сюжеті “ТСН” протестуючі вимагають підвищення зарплат і скаржаться, що тих грошей, які їм зараз платять, вистачає тільки на їжу та комунальні послуги, і їм доводиться підробляти на інших роботах.

“Уже в цьому році зарплата лікарів повинна була складати не менше 23 тисяч гривень, для середнього медперсоналу – 17 тисяч гривень і для молодшого – 12 тисяч. Однак на ділі медики отримують втричі менше цього”, – повідомляється в матеріалі зі слів присутніх. Зокрема, учасники протесту відзначають, що фельдшери по Україні отримують зараз не більше 5 тисяч гривень.

“Це медпрацівники з різних регіонів України. Тут є і Київщина і Полтавщина і Львівщина. Свій збір вони почали на Майдані Незалежності, в той час там якраз тривав ще один мітинг – продовження вчорашнього мітингу підприємців”, – зазначила журналістка “ТСН” з місця подій. За її підрахунками протестуючих зібралося більше ста чоловік.

Як передають “Вести-Україна”, зібравшись на Майдані, медпрацівники рушили звідти колоною до Кабінету Міністрів України, а після – до Верховної Ради.

“Колона протестувальників медиків висунулася до стін ВР. Як нам вдалося з’ясувати, протестує рух # БудьякНіна, їм допомагає рух “Соціальний рух “. Після ВР медики підуть до Офісу президента, де вимагатимуть від Зеленського не підписувати бюджет на 2021 рік”, – повідомляється в публікації.

Працівники медичної сфери скаржаться на відсутність в лікарнях кисню, а також вимагають оголосити “локдаун офшорам” українських політиків і олігархів. У числі іншого, працівники швидкої допомоги відзначають, що доплати в 300% вони отримують тільки за одного пацієнта в день, навіть якщо таких хворих вони доставили 10 осіб за зміну.

Як пише пидання “Vesti”, в Україні значно збільшиться фінансування медицини – в наступні два роки воно виросте на 60%. Таку заяву зробив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету міністрів в середу, 16 грудня.

Крім того, прем’єр анонсував збільшення заробітної плати медпрацівникам.

“У наступні 2 роки фінансування медицини зросте на 60%, при цьому заробітна плата медичних працівників зросте на 30% вже в наступному році”, – зазначив він.

Відзначимо, Верховна Рада не погодилася подвоїти витрати на медицину в 2021 році. Міністерство охорони здоров’я запропонувало нараховувати медпрацівникам зарплату за аналогією з працівниками прокуратури.