З наступного року набувають чинності нові правила працевлаштування іноземців. Вони передбачають заміну заяв поляків про намір доручити роботу іноземцю на платні дозволи на сезонні роботи. Про таке повідомила Директор Повітового управління праці в місті Груєц Мажанна Скочек, пише "Польське радіо", передає Корупція.Інфо.


Громадяни інших країн зможуть перебувати та працювати у Польщі протягом 9 місяців на рік.

"Період виконання робіт не може перевищувати дев'яти місяців упродовж календарного року. Його рахують від дати в'їзду іноземця до Польщі. Оплата за дозвіл складе 30 злотих (близько 230 гривень). Процедура дозволів на сезонну роботу буде діяти у таких галузях, як землеробство, садівництво, туризм, гастрономія", – розповіла Скочек.

Натомість Директор Воєводського управління праці у Варшаві Томаш Серадз зазначив, що метою впровадження нових правил є адаптація державних норм до законодавства ЄС.

Він також пояснив, що раніше на підставі заяви про намір доручити роботу іноземцю не було відомо, на кого і на яких умовах працював у Польщі громадянин іншої держави. Це ускладнювало перевірку з боку прикордонників та Державної інспекції праці.

Популярне:“Повалив і відтягнув до пустиря…”: Чоловік зґвалтувавши дівчину залишив їй телефон зі своїм фото


Нагадаємо, раніше у Польщі уточнили, що дозволи на сезонну працю будуть двох видів: два етапи надання дозволів стосуватимуться іноземців, які перебувають за кордонами Польщі, а один етап – іноземців, котрі вже перебувають в Польщі і мають дозвіл на легальне перебування на іншій підставі, ніж сезонні роботи.