Зустріч радників глав держав у “нормандському форматі”, яка була намічена на 28 серпня, скасована. Відзначимо, що президент України покладав на на цю зустріч великі сподівання.

 

Про це РБК-Україна повідомило інформоване джерело. Раніше всі сторони – Україна, РФ, Німеччина і Франція – заявляли, що йде підготовка до цієї зустрічі. Зокрема, президент Володимир Зеленський підтвердив дату зустрічі радників глав держав “нормандської четвірки”.

Також про підготовку до зустрічі радників “нормандської четвірки” заявляли в Російській Федерації.

Вже згодом стало відомо, що зустріч радників лідерів держав – учасниць Нормандського формату, яка мала відбутися 28 серпня в Парижі, переноситься у зв’язку з відрядженням радника Президента Франції Еммануеля Бонна.

Про це оперативно повідомили в Офісі президента. Про нову дату зустрічі буде повідомлено додатково.

Водноча є і дещо інша інформація від журналістів, яка дещо розбігається із офіційною версією.

За інформацією джерела Vesti.ua, російська сторона відмовляється від зустрічі через її безперспективність. Офіційною причиною, за даними видання, стало перенесення зустрічі через відмову приймаючої сторони.

За інформацією джерел, зустріч перенесли нібито на вимогу Дмитра Козака, голови адміністрації президента Росії. Російська сторона відмовляється проводити переговори, які ні до чого не зобовязують. У Кремлі наполягають на тому, щоб порядок роботи в переговорній групі не порушувався і у сторін був час для узгодження позицій.

Для того, щоб сформулювати розбіжності і протиріччя, російській стороні потрібні пропозиції Єрмака, а глава Офісу Президента України до сих пір їх не надав.

Раніше, 22 серпня, президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю українському телеканалу підтверджував анонс зустрічі радників глав держав-учасників “нормандського формату” на 28 серпня. Вчора, 24 серпня, майбутню зустріч політичних радників підтверджував і голова української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук.

Тоді український лідер звернув увагу на прогрес у напрямі встановлення миру на сході України та інші кроки, що наближають проведення чергової зустрічі «нормандської четвірки» на рівні лідерів держав.

«Щоб у нас вийшло провести найближчим часом, якомога швидше, зустріч у «нормандському форматі» – все підготувати та дійсно просуватися вперед. Зараз справді є відчуття, що команди працюють непогано», – зауважив Зеленський. Він нагадав, що вже 29 днів немає бойових втрат на Донбасі, і наголосив, що вважає це «великою спільною перемогою».

Зі свого боку Маас запевнив, що Німеччина й надалі докладатиме всіх зусиль задля досягнення успіху в мирному процесі.

Він висловив сподівання, що запланована на вересень 2020 року зустріч міністрів закордонних справ країн – учасниць «нормандського формату» надасть додатковий імпульс виконанню рішень Паризького саміту «Нормандської четвірки».

«Україна підтримує німецьку позицію, що саміт лідерів має відбутися в кінці вересня», – заявив Зеленський.