Святослав Піскун не втримався на посаді позаштатного радника генпрокурора і місяця. З посиланням на джерела “Українська правда” пише, що він звільнений від виконання обов’язків наказом Венедиктової.

Причини гучного звільнення в “УП” не розкрили.

Варто зазначити, що Венедіктова призначила колишнього генпрокурора Святослава Піскуна своїм радником на громадських засадах 27 липня.

Тоді вона натякнула, що взяла колишнього генпрокурора у радники через його досвід і ефективність.

Як пише екс-нардеп Сергій Лещенко, подробиці звільнення невідомі, але раніше про звільнення Піскуна сказав радник офісу президента Михайло Подоляк.

В свою чергу, телеграм канал Полуев Лайф, пише: 

“Святослав Піскун у нас в ефірі розповів про причини відходу з поста радника Генпрокурора України. Сам написав заяву. Тому що «соросівський клан тиснув на Венедіктову через його призначення»

Висловився щодо цього і член комісії, що проводив переатестацію прокурорів, Олександр Леменов:

“Дивно, що не стало наслідком відставки Венедіктової. Вона прибрала з горизонту на Різницькій екс-тричі Генпрокурора Піскуна своїм наказом. І ми знаємо, що це рішення продиктоване в основному позицією Офісу Президента. Потім, звісно, Ірина Валентинівна сама знайшла прогалини в адекватності Піскуна.

Правильні рішення Генпрокурора треба підтримувати, бо наступні звільнення також мають бути в такому руслі. Ми ж писали кому треба ще піти, пам’ятаєте?”

Що Піскун пропонував Венедіктовій.

12 серпня в інтерв’ю LB.ua Святослав Піскун розповів, що на зустрічі з підлеглими Венедіктової пропонував порушити питання змін до Кримінального процесуального кодексу і судочинства держави.

«Загалом, вони (підлеглі Венедіктової – УНІАН) запитали, чи маю я пропозиції. Я сказав, що не просто маю, а вже зроблено аналіз за 5 років. Ми готові надати порівняльну таблицю змін до законодавства – тільки голосуй. Де буде посилена роль генпрокурора, начальника слідчого підрозділу і суду України», – сказав тоді Піскун.

Хто такий Піскун?

У 2002 році з подання президента Леоніда Кучми уперше став генпрокурором України.

Після звільнення у 2003-му за «надмірну політизацію органу в цілому і створення власного політичного іміджу» Піскуна на посту голови ГПУ змінив Геннадій Васильєв.

У 2004 році Піскун був заступником секретаря Ради нацбезпеки та оборони Володимира Радченка. У грудні того ж року за рішенням Печерського райсуду Києва повернув собі посаду генпрокурора.

У жовтні 2005-го президент Віктор Ющенко, не задоволений роботою Піскуна, ініціював його відставку. Проте у 2007 році Ющенко поновив Піскуна на посаді на тлі конфлікту з «Партією Регіонів». Та за місяць знову звільнив.

У 2006 та 2007 роках Піскун двічі отримував мандат народного депутата за списком «Партії регіонів», водночас залишався безпартійним.