У російському Хабаровську, де вже більше трьох місяців тривають протести на захист заарештованого місцевого екс-губернатора Сергія Фургала, силовики застосували силу проти мітингувальників.

Як пише Далекосхідне видання DVHab, це був «найжорсткіший» розгін мітингу за весь час проведення протестних акцій в Хабаровську.

За даними ЗМІ, після того як місцеві почали розгортати намети поблизу будівлі уряду Хабаровського краю, один із співробітників поліції зажадав їх прибрати і пригрозив застосувати силу у разі непокори.

Незабаром місцевий ОМОН почав силовий розгін мітингу, на центральній площі були помічені автомобілі Росгвардії. Силовики били протестувальників кийками і валили на землю. Всього, за даними видання, було затримано 25 осіб.

Серед постраждалих – глава місцевого штабу опозиціонера Олексія Навального Олексій Ворсін, а також власник «Фургаломобіля» (мікроавтобус з гаслами на підтримку протестуючих, один із символів протесту в Хабаровську) Андрій Маклигін, останній втратив свідомість через удар кийком по голові.

Нагадаємо, протести в Хабаровську тривають вже більше трьох місяців. Вони почалися після затримання губернатора краю Сергія Фургала за звинуваченням в організації вбивств бізнесменів на початку 2000-х років. Він був доставлений до Москви і заарештований на два місяці.

20 липня президент Росії Володимир Путін усунув Фургала з посади «у зв’язку з втратою довіри» і призначив тимчасово виконуючим обов’язки губернатора депутата Держдуми від ЛДПР Михайла Дегтярьова.

У різний час акції солідарності з хабаровцями пройшли і в інших містах Росії: Владивостоці, Южно-Сахалінську, Комсомольську-на-Амурі, Москві, Краснодарі, Якутську, Новосибірську, Красноярську, Іркутську.

Але жарко сьогодні не тільки в Москві.

На центральну площу Бішкека прибули кілька БТР, бронеавтомобілів, а також військові вантажні машини.

Крім того, в центрі столиці спостерігається велике скупчення військовослужбовців. По периметру площі стоять машини швидкої допомоги.

Нагадаємо, раніше в столиці Киргизії почалися масові акції протесту через незгоду з підсумками парламентських виборів.

Також, Комендант Бішкека видав перший наказ. Що забороняється:

Комендант наказав встановити комендантську годину на території Бішкека з 21.00 до 5.00 для всіх громадян і осіб без громадянства за винятком державних і муніципальних службовців, які здійснюють і сприяють діяльності комендатури столиці.

вводиться:

особливий режим в’їзду і виїзду громадян і осіб без громадянства на територію Бішкека;
заборона на торгівлю зброєю, сильнодіючими хімічними речовинами;
обмеження на продаж алкогольних і спиртовмісних напоїв з 18.00 до 9.00 щодня;
заборона на проведення зборів, мітингів, вуличних походів, демонстрацій і пікетів, а також видовищних, спортивних та інших масових заходів на території Бішкека;
використання розмножувальної техніки, а також радіо- і телевізійної аппарутри, аудіо- та відеотехніки, якщо ці засоби можуть використовуватися для нагнітання обстановки, що склалася.
Головному управлінню державної спеціалізованої служби охорони МВС забезпечити посилену цілодобову озброєну охорону мерії столиці.

Алмаз Орозалієв також наказав вводити особливі правила користування зв’язком на території Бішкека.

Він обмежує рух транспортних засобів, у тому числі іноземних, і дозволив проводити їх огляд.

Припиняється діяльність політичних партій, громадських організацій, масових рухів, самостійних об’єднань громадян, що перешкоджає нормалізації обстановки.

Наказом регламентована перевірка документів у місцях масового скупчення громадян.

Приватні заходи, весілля, дні народження та інші урочисті заходи будуть регулюватися.