У Білорусі вже понад місяць тривають масові протести. Люди виходять на вулиці, аби висловити незадоволення фальсифікацією результатів виборів та жорстокими діями силовиків. У суботу, 19 вересня, вже традиційно на Марш солідарності в Мінську вийшли тисячі жінок. ОМОНівці затримали вже понад 250 жінок.

Звісно жоден Марш жінок у Білорусі вже складно уявити без одного із символів протестів –Ніни Багінської.

У Мінську силовики вже почали затримання жінок. Навколо центру білоруської столиці кружляють автозаки. Загалом відомо про 250 затриманих жінок.

Затриманих виявилося так багато, що перед автозаками вишикувалась черга. Частину затриманих відпустили, оскільки в машинах силовиків забракло місць. Коли всі автозаки заповнили, силовики поїхали, але потім повернулися та відновили затримання.

Заповнені автозаки і мікроавтобуси наразі залишають місце розгону. Жінки кричать “Ганьба!”. На місці ще залишаються журналісти.

Подекуди між жінками та ОМОНівцями спалахують сутички. Зокрема, правоохоронці затримують і байкерів, які підтримують жінок.

Силовики також затримали Ніну Багінську біля ТЦ “Айсберг”, де ОМОНівці затиснули до стіни групу жінок. Згодом жінку таки відпустили на волю.

Жінки вигукують гасла “Лукашенка в автозак”, “Скільки коштує совість?”, “Поверніть нашу Машу, посадіть Сашу”.

Також вони несуть у руках аркуші з написом SOS, плакати “Просто піти вже не вийде – трибунал!”, “Балаклави навиворіт”, “У нашої боротьби жіноче обличчя” та інші.

Додамо, що напередодні Маршу солідарності очільниця білоруської опозиції Світлана Тихановська звернулася до протестувальників. За словами опозиціонерки, недільні марші вже стали найкращою за останній час традицією білорусів.

Найближчий Марш солідарності в Мінську і регіонах відбудеться 20 вересня. З цієї нагоди Тихановська записала відеозвернення до протестувальників.

Лідерка білоруської опозиції наголосила, що білоруси – це нація, яка шанує свої традиції. І найкращою традицією за останній час, на думку Тихановської, є недільні марші. Адже їхні учасники показують, що білоруський народ – це сила.

Дорогі білоруси, ми є нація, яка шанує свої традиції. Мені здається, що найкраща традиція за останній час – це виходити на Марші солідарності щонеділі. Щотижня ви показуєте, що білоруський народ – це сила,– заявила Тихановська.

Опозиціонерка розповіла, що вона підтримує кожного, хто вийде на марш у своєму місті. Тихановська наголосила, що “Тільки разом ми зможемо збудувати країну для життя”.

Пресслужба Тихановської також опублікувала її звернення до білоруських жінок. Опозиціонерка зізналася, що захоплюється сміливістю білорусок, які, незважаючи на залякування та тиск, продовжують виходити на протести.

Лідерка білоруської опозиції згадала про те, що сина білоруської активістки Олени Лазарчик забрали до притулку.

Вони намагаються поставити нас перед вибором: бути вірними своїм дітям, або своїй країні. Але немає нікого сильнішого матері, яка бореться за майбутнє своєї дитини, своєї родини і своєї країни,– заявила Тихановська.