Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук наступного тижня відвідає Донбас разом з віцемаршалкою Сейму Республіки Польща пані Малгожатою Госєвською та віцеспікером Сейму Литовської Республіки паном Паулюсом Саударґасом.

Про це пані Госєвська повідомила під час телефонної розмови зі Стефанчуком, передає пресслужба Верховної Ради.

У телефонній розмові вони обговорили питання міжпарламентського безпекового співробітництва і протидії російській агресії.

Відомо, що під час зустрічі будуть обговорені важливі питання, серед яких – можливість якнайшвидшого врегулювання нинішнього воєнного конфлікту між Україною та Росією.

Руслан Стефанчук зазначив, що Україна відкрита до міжпарламентського співробітництва та подякував Литві та Польщі за незмінну підтримку України в питаннях відновлення суверенітету та територіальної цілісності. Перший віцеспікер Парламенту України висловив надію, що плідна співпраця та дружні відносини з Польщею та Литвою прискорять повернення довгоочікуваного миру в Україну.

До слова, високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель хоче приїхати в Україну та відвідати лінію зіткнення на сході країни.

Про це у п’ятницю у Брюсселі повідомив високопоставлений європейський дипломат.

Він нагадав, що з моменту вступу на посаду Боррель уже двічі відвідував Україну. Проте нині активність глави європейської дипломатії обмежена внаслідок пандемії, яка триває вже тринадцять місяців.

“Один раз передбачалося, що він поїде на лінію зіткнення, але внаслідок пандемії поїздку було скорочено. Він справді хоче поїхати в Україну та на лінію зіткнення, побачити на власні очі, якою є ситуація щодо цієї величезної та важливої кризи для України й конфлікту для ЄС”, – констатував європейський дипломат.