Спікер також позичив близько мільйона доларів

Спікер Верховної ради України Дмитро Разумков володіє особняком під Києвом, кількома квартирами, ділянками і елітним автопарком. Він також позичив близько 1 млн доларів.

Відповідна декларація опублікована в електронному реєстрі НАЗК.

У декларації Разумков вказав особняк на 500 квадратних метрів під Києвом вартістю майже 3 млн гривень, кілька земельних ділянок, квартири в Києві і області, а також нерухомість подружжя в Миколаєві і Черкаській області.

Пересувається Разумков на Toyota Land Cruiser 200 (2013 року), Toyota Camry (2012 року), Tesla Model S (2017 року) і BMW X5 (2016 року). Задекларована вартість автопарку – понад 2 млн гривень, при цьому вартість перших двох авто не вказана.

Дружина Разумкова Юлія Чайка володіє компанією “Бізнесінвестбуд”, має контрольний пакет в “Інтерінвест XXI століття” (кредитна організація) і третину в “Українській політконсалтінговой групі”.

За 2019 рік Разумков заробив в Раді близько 178 тис. гривень, отримав більше 10 тис. гривень матеріальної допомоги, доходи від бізнесу і зарплата до обрання спікером Ради перевищили 1 млн гривень.

Згідно з декларацією, він також виробляє електроенергію і продає її за “зеленим тарифом” – дохід склав майже 28 тис. гривень. При цьому доходи від бізнесу принесли його дружині майже 4 млн гривень.

Готівкою сім’я Разумкова зберігає 165 тис. доларів і більше 900 тис. гривень. На рахунках в банках понад 130 тис. гривень і 1 325 євро. Крім того, спікер позичив близько 1 млн доларів.