Співробітники ДБР розслідують діяльність кіпрських і панамських фірм, які нібито належать Петру Порошенко. В рамках слідства правоохоронці вирішили звернутися за міжнародною правовою допомогою.

Про це повідомляє офіційний сайт Державного бюро розслідувань.

“Слідчі Державного бюро розслідувань здійснюють досудове розслідування за фактом вчинення п’ятим президентом України в 2014 році навмисних дій, спрямованих на відкриття компанії в юрисдикції Британських Віргінських островів”, – заявив в.о. директора ДБР Олексій Сухачов.

За даними попереднього розслідування, зазначені дії були здійснені за допомогою кіпрської і панамської юридичних фірм, а відповідна компанія зареєстрована на Британських Віргінських островах. При цьому, єдиним її бенефіціарним власником зазначений особисто П’ятий Президент України (під час реєстрації наданий його паспорт і вказано його київськ адресу).

У реєстраційних документах було вказано, що компанія буде виконувати роль холдингового підприємства для українських і кіпрських структур кондитерської корпорації, засновником якої є П’ятий Президент України, а джерелом коштів для неї повинні бути доходи від комерційної діяльності.

У ДБР заявляють, що таким чином в зазначених діях екс-президента вбачаються ознаки кримінальних правопорушень, передбачених статтями 212 (Ухилення від сплати податків), 209 (Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Для отримання необхідної інформації в рамках кримінального провадження Державне бюро розслідувань звернулося в Офіс Генерального прокурора щодо міжнародної правової допомоги з міжнародними запитами до компетентних органів Британських Віргінських островів, Республіки Панама і Республіки Кіпр.

Відзначимо що в березні минулого року Кіпрський суд почав розслідування справи про відмивання грошей та ухилянні від сплати податків фірмами президента Петра Порошенка і двох його найближчих соратників: Олега Гладковського і Ігоря Кононенка.

Видання Ukrainian Papers опублікувало документи офіційного звернення в правоохоронні органи Республіки Кіпр. Ухилення від сплати податків, відмивання грошей, і приховування структури власності бізнесу – головні звинувачення проти Порошенка, Гладковського і Кононенка. Документ датований 13 березня 2019 року. У документі представлена ​​складна структура власності, яка була придумана щоб не мінімізувати податки.

У скарзі, на підставі якої було відкрито справу, фігурує компанія Hesutu Ltd. – компанія-резидент Кіпру, яка належить Олегу Гладковському. Володіє Hesutu – інша компанія, але резидент іншої офшорної зони – BVI (Британські Віргінські Острови). Саме Hesutu володіє компаніями автогрупи Боогдан.

Так само в зверненні фігурують компанії Vehicles Distribution Holding Ltd., Camarin Limited, Chartomena, Morewig Limited – компанії, в структурі власності яких знаходяться інші компанії, кінцевим бенефіціаром яких є Петро Порошенко.

Аналогічне звернення було подано до Європейського Бюро по боротьбі з шахрайством OLAF (знаходиться в структурі Єврокомісії і працює з національними агентствами по боротьбі з шахрайством і корупцією).