За ці гроші мали побудувати оборонний пункт на кордоні з Росією, який існує лише на папері.

Поліція підозрює посадовців 1 окремого відділу капітального будівництва Державної прикордонної служби та TОB фірма "Констракшн груп інтернешнл" у підробці документів при будівництві опорного пункту в зоні АТО, що дозволило їм заволодіти державними коштами в сумі 11 мільйонів гривень, повідомляють Наші гроші, передає Корупція.Інфо.

З матеріалів судового засідання відомо, що в грудні 2014 року 1 окремий відділ капбудівництва ДПСУ та фірма "Констракшн груп Інтернешнл" уклали угоду про проведення будівництва опорного пункту на 120 чоловік на ділянці ВПС "Веселе" (військове містечко, с Веселе) Харківського прикордонного загону. Будівництво повинно було пройти в рамках інженерно-технологічного облаштування кордону з Росією. За даними слідства, учасники угоди не мали на меті будувати опорний пункт, а просто підробили активи виконаних робіт та заволоділи коштами в сумі 11 мільйонів гривень,
– йдеться в повідомлені.

Слідчий звернувся до суду з клопотанням про доступ до документів фірми "Констракшин груп Інтернешнл" та причетних до будівництва опорного пункту ТОВ "Інститут Градінвестбуд", ПБФ "Граніт" та ПАТ "Куряжський домобудівний комплекс". Суд ці клопотання задовольнив.

Натомість, судовий реєстр не містить інформації про клопотання поліції про проведення обшуків у прикордонників.

ТОВ "Констракшн груп Інтернешнл" належить Ігорю Морусу, підписантом є Олександр Зайцев. Раніше серед засновників був син екс-прокурора Харківської області, а нині прокурора АР Крим Василя Синчука – Олександр Синчук. Морус и Синчук-молодший є партнерами по фірмі "Стелс ХХІ".

Слід зазначити, що це не перша справа проти прикордонників на Харківщині. Військова прокуратура розслідує справу щодо можливого привласнення 4,36 мільйонів гривень керівництвом Харківського прикордонного загону при будівництві спостережних веж на кордоні з Росією.