Рада нацбезпеки та оборони України ввела санкції щодо українського олігарха Дмитра Фірташа. Відповідне рішення ухвалили 18 червня.

За словами секретаря РНБО, мовиться про повний пул санкцій, які може застосувати Україна. Про це Олексій Данілов повідомив під час брифінгу.

Данілов пояснив, що до Фірташа застосували санкції через його участь у титановому бізнесі. Зокрема – через постачання сировини на військові підприємства Росії. Це продовжувалося доволі довго. Тож, як наголосив секретар РНБО, не можна допустити, аби продовжувалося й надалі.

Втім, санкції запровадили не лише проти Фірташа. А й проти підприємств, безпосередньо афілійованих у військово-промисловий комплекс держави-агресорки, які використовують цей титан саме у військовій сфері.

Зауважимо, що ввести обмежувальні заходи проти Фірташа у НАБУ просили ще у квітні. Тоді там звертали увагу на факти несанкціонованого відбору газу компаніями, які можуть бути з ним пов’язані.

Крім того, РНБО під час засідання 18 червня ввела повний комплект санкцій проти російського бізнесмена Павла Фукса. За словами Олексія Данілова, відповідний указ Володимира Зеленського буде вже найближчим часом.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Данілов заявив, що причиною санкцій стали кейси компанії “Голден Деррік”.

Данілов розповів, що упродовж дня Віталій Євгенійович зумів зареєструвати 19 компаній. Прізвище бізнесмена секретар РНБО відмовився називати. Усі компанії Віталія Євгенійовича зареєстрували у місті Олександрія в одній із квартир у місцевій багатоповерхівці.

За словами Данілова, упродовж дуже короткого проміжку часу цей Віталій Євгенійович отримав 19 ліцензій на видобування вуглеводнів.

Данілов наголосив, що за цими діями стоять представники Росії. РНБО на цьому вже наголошувала. Упродовж певного часу тривали перевірки.

“Сьогодні, як результат перевірок, відносно російського бізнесмена Павла Фукса, був введений повний комплекс санкцій. Саме за участь у цих процесах”, – наголосив Данілов.

Секретар РНБО наголосив, що надра – це стратегічний ресурс нашої держави.

Відповідно до Конституції, усі громадяни є власниками цих надр і “ними треба розпоряджатися у такий спосіб, щоб суспільству було відомо, хто за цим стоїть”.