Україна вітає завершення бойових дій між Азербайджаном і Вірменією в Нагірному Карабасі.

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ.

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

“Україна вітає припинення Азербайджаном і Вірменією бойових дій у районі нагірнокарабаського конфлікту.

Вважаємо, що наступним кроком має стати відновлення стабільності і життєдіяльності регіону, а також продовження міжнародних зусиль для досягнення повного врегулювання нагірнокарабаського конфлікту на основі міжнародного права.

Україна незмінно і беззастережно підтримує територіальну цілісність Азербайджанської Республіки в міжнародно-визнаних кордонах. Цей принцип є основоположним для України, що досі потерпає від російської агресії, і частина території якої залишається під тимчасовою окупацією Росії”, – йдеться у повідомленні МЗС України.

Відзначимо, що 10 листопада Вірменія і Азербайджан домовилися про закінчення війни в Нагірному Карабасі. Останні зіткнення в регіоні тривали з кінця вересня. Переговори завершилися за посередництва Росії, домовленості будуть діяти п’ять років з можливістю продовження.

На лінію зіткнення введуть майже 2000 російських миротворців. Вони охоронятимуть Лачинський коридор, який з’єднує столицю Нагірного Карабаху Степанакерт з Вірменією. Миротворці будуть також стояти біля коридору до Нахічеванської області. Це ексклав Азербайджану в Вірменії.

Статус невизнаної республіки Карабах в договорі не описаний, і вона точно втратить значну частину своєї території – ці райони відійдуть Азербайджану. У тому числі місто Шуша, розташоване всього в 14 кілометрах від Степанакерта.

Після оголошення новини про припинення війни в Єревані почалися заворушення. Протестуючі увірвалися в будівлі уряду і парламенту Вірменії. 17 опозиційних вірменських партій зажадали відставки прем’єр-міністра країни Нікола Пашиняна.