деклараці

Майже третини декларацій чиновників заповнені з помилками. Такий висновок зробила правозахисна організація Transparency International Україна.

Правозахисники проаналізували понад дві з половиною сотні оприлюднених декларацій, зокрема суддів та правоохоронців, пише "Радіо Свобода", передає Корупція.інфо

За словами активістів, це все вказує, що чиновники навіть з багаторічним досвідом роботи в органах влади так і можуть заповнювати такі документи і досі ставляться до декларування статків безвідповідально.

У Transparency International Україна розповіли, що посадовці вказують суми з копійками, хоча треба заокруглювати до гривні, замість квадратних метрів вписують гектари, не зазначають банки, в яких тримають рахунки або оприлюднюють ті доходи чи видатки, яких не треба вказувати взагалі – це найбільш поширені помилки, яких припускаються чиновники у своїх деклараціях.

Водночас, активісти додають, що помилки у деклараціях – це вина не лише чиновника, який її подає, але і того, хто її приймає та перевіряє.

"Виходить, якщо в такому вигляді з такими помилками декларації нам надходять, то або ця людина сама не володіє необхідними знаннями, або вона просто їх не перевірила", – кеже голова правління Transparency International Україна Андрій Марусов.