DRN

Верховна Рада прийняла зміни до законів про особливе самоврядування на окремих територіях Донбасу, який стосується місцевих виборів.

За проголосували 265 депутатів.

Змінами до закону вказується, що закон про особливе самоврядування почне діяти лише після набуття повноважень органами місцевого самоврядування.

"Тільки після вони цього матимуть право реалізувати самоврядування", – наголосив Степан Кубів, який представляв законопроект.

Крім того, в законопроекті наголошується, що вибори мають бути проведені з обов'язковим врахуванням міжнародних стандартів, зокрема участі міжнародних спостерігачів, щоб не допустити втручання в хід голосування в тому числі з боку незаконних збройних формувань.

"У нормах закріплюється забезпечення вільного та таємного голосування внутрішньопереміщених осіб, які були змушені залишити місця їхнього проживання", – додав Кубів.

Крім того, проект вимагає забезпечення свободи передвиборної агітації та рівної можливості доступу до ЗМІ. Задля цього на тих територіях має бути відновлено українське телерадіомовлення та вільне поширення друкованих ЗМІ на всій території областей.

Крім того від профільного комітету Олексій Гончаренко повідомив, що вибори можливі лише після того, як всі найманці вийдуть з території України.