Україна узгодила з Міжнародним валютним фондом новий пенсійний податок. Про це повідомляється в проекті Меморандуму щодо співпраці України і МВФ, частина якого, що стосується пенсійної реформи, передає Корупція.Інфо

Популярне: Терміново!!! Відомого українського письменника у Мінську кинули в тюремну камеру

Ця реформа буде мати наступні характеристики:

Новий набір варіантів виходу на пенсію, з більш широкими діапазоном пенсійного віку, що буде припускати великий вибір і залежність між загальною кількістю років трудового стажу, а також отримання пенсійних виплат, які будуть стимулами для більш тривалої зайнятості та більш пізнього виходу на пенсію.

Економія не менше 3% ВВП в довгостроковій перспективі, в тому числі за рахунок продовження років ефективного трудового стажу при виході на пенсію.

Гарантії того, що громадяни України матимуть пенсії, які пропорційний їх внескам і адекватні в реальному вираженні.


«Ця загальна система буде застосовуватися до всіх категорій професій, крім обмеженого числа небезпечних професій. Що стосується останнього, то додатковий податок на внески соціального страхування буде введено для оплати роботодавцям справедливо, він буде накопичуватися на персоніфікованих рахунках і буде використовуватися в якості проміжного джерела фінансування між довгостроковим виходом на пенсію і системою, що описана вище. Крім того, ми будемо нарощувати свої зусилля для зростання бази внесків до системи соціального забезпечення », йдеться в документі.

Комплексна пенсійна реформа передбачає розширення діапазону пенсійного віку, що призведе до економії не менше 3% ВВП в довгостроковій перспективі.

Пенсійна реформа, судячи з документів, пройде не пізніше кінця квітня.

Нагадаємо, Україна і Міжнародний валютний фонд вийшли на фінішну пряму з підготовки нової редакції меморандуму, який повинен бути затверджений Радою директорів МВФ для виділення чергового траншу кредиту за програмою EFF у розмірі $ 1 млрд.