МВС України оприлюднило частину матеріалів із розслідування справи про вбивства Олеся Бузини
Відповідні матеріали оприлюднив у своєму блозі на Цензор.НЕТ  директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко, передає Корупція.Інфо

в1

Так, згідно з висновком судмедекспертизи № 1070 від 29 травня 2015 року, при експертизі трупа Бузини виявлено п'ять зажиттєвих вогнепальних поранень голови, шиї, грудної клітини та живота: три наскрізних та два сліпих. Смерть настала від множинних кульових вогнепальних поранень тіла з ушкодженням внутрішніх органів, з шоком і крововтратою, які є у прямому причинно-наслідковому зв'язку із настанням смерті. У одязі жертви було виявлено і кулю калібру 7,62 зразка 1930 року. Гільз не було, адже знаряддя вбивства – револьвер наган – поки що не знайдено.
 

в2

Вбивць бачили одразу декілька свідків. А один з них – із найближчої відстані. Це таксист, який возив у той будинок масажистку. І того дня чекав на її повернення в автомобілі під парадним. Перед його очима і розгорнулася вся ця блискавична драма. Тепер, після затримання підозрюваних, його додатково допитують. Він свідчить про певну схожість підозрюваного Андрія Медведька зі стрільцем у Бузину, який під час скоєння злочину приховував обличчя медичною маскою та кепкою. Другий нападник так само вийшов з машини, але пострілів не робив, натомість спостерігав за навколишньою ситуацією.

Свідок- таксист:

"Ну так похож, вроде. Челюсть маленькая была, маска вот так закрывала. – У вас внутрішнє переконання сто процентів? – Нет, ну процентов 60%-70%. Тот второй тоже смахивает. Ну это 5-10 секунд. Быстро по времени. – Но стріляв той, що інтерв'ю давав? – Да. Это точно".

в3
Окрім власне стрільців декілька свідків бачили і їхній автомобіль на місці злочину. Це Ford Focus темно-синього кольору, реєстраційний номерний знак BL 810 BW (Італія). Ось ця машина зафіксована відеореєстратором іншого автомобіля, який виїздить у той ранок з двору будинку № 58 по вулиці Дегтярівській. За версією слідства, саме на ній вбивці Бузини слідкували за ним протягом тижня, а рано вранці о 6:30 16 квітня приїхали у двір і стали чекати на жертву. А після її вбивства сіли в автівку та поїхали геть.

в4
Згодом цей кинутий автомобіль було виявлено у дворі будинку номер 9 по вулиці Ежена Потьє.Це за декілька кварталів від місця злочину у тому самому районі міста. А ще неподалік під парканом біля автомобіля було виявлено кинуті речі, згодом ідентифіковані як ті, що використовували вбивці. Адже на куртці темно-синього кольору виявили сліди порохових газів. Відтак слідство отримало автомобіль Ford Focus та речі для того, щоб почати розплутувати клубок злочину. Всі ці предмети були ретельно досліджені експертами.

в5

в6

в7

в8
З висновку судового експерта Андрущенка: "На поверхні наданої куртки виявлено сліди дифеніламіну та централіту 1, на поверхні штанів виявлено сліди дифеніламіну. Дифеніламін та централіт 1 є компонентами, характерними для продуктів пострілів, що здійснювалися патронами, спорядженими нітроцелюлозним (бездимним)порохом".

в9
Висновком експерта ДНДЕКЦ МВС Сандалович № 20-585 на тій самій куртці та штанах було встановлено генетичні ознаки (ДНК-профілі) клітин, виявлених на виворотній поверхні куртки, а саме: комірі, манжет-резинці правого рукава, манжет-резинці лівого рукава, на собачці замка та клітин, виявлених на виворотній поверхні поясу-резинки штанів, які збігаються між собою та належать невстановленій особі чоловічої генетичної статі.

в11

в12
Разом із кинутими злочинцями речами було виявлено і дві медичні маски блакитного кольору, на яких, згідно з висновком експертизи, виявлено було клітини з ядрами, на яких було встановлено ідентичні генетичні ознаки (ДНК-профілі)

З висновку екперта № 900 мб експерта Кобец: "Генетичні ознаки клітин з ядрами на медмасці 1 та медмасці 2 збігаються між собою та належать невстановленій особі чоловічої статі".

в13

 

Таким чином слідство припускає, що один вбивця залишив свої сліди одразу на двох масках. З автомобіля Форд Фокус було знято змиви з чотирьох внутрішніх та чотирьох зовнішніх ручок дверей. Це також дало можливість встановити генетичні ознаки (ДНК-профілі) невстановлених осіб чоловічої генетичної статі.

Потім було ретельно досліджено та проаналізовано сліди у салоні автомобіля Форд Фокус та вилучено змиви з поверхні ручника, рульового керма та коробки.

в14


Тобто автомобілем користувалося декілька водіїв що, власне, не дивно. Але оперативники вже отримали головне: ДНК профілі двох чоловіків, які перебували в автомобілі, які носили одяг, маски і кепки, залишені біля нього та у які, згідно з показами свідків, були вдягнені вбивці під час скоєння злочину", – написав Шевченко.

В той же час до матеріалів Шевченка залишається багато запитань. По-перше, вдається сумнівним, що підозрювані мають достатньо грошових коштів аби викинути на вбивство людини з чисто ідейних міркувань чималеньку для середньостатистичного українця суму в 2 тис. доларів. Про мотиви підозрюваних в МВС поки що мовчать.

По-друге, за версією розслідування, вбивці виглядають клінічними ідіотами, адже в кількох кварталах від місця злочину кинули і свою автівку і власні речі цілими та неушкодженими, навіть не спробувавши знищити ці надзвичайно важливі уліки. Не знати (хоча б на прикладі кримінальних телесеріалів), що на медичній масці з місця злочину залишається слина (генетичний матеріал) злочинця в нас час майже неможливо. Це ж стосується і одягу і авто. Нормальний злочинець навіть за відсутності часу спробував би підпалити авто з одягом. Адже технічно це зробити не важко.

Отже, або затримані Медведько та Поліщук безкорисні ідейні ідіоти, що теж можливо, або в цій справі зрозуміло далеко не все.

depo.ua