За період бойових дій на підконтрольній Україні частини Донецької області загинули 50 дітей, 140 – поранені. Внаслідок знаходження вибухонебезпечних предметів та несанкціонованого поводження з ними загинули 2 дітей, поранені – 6. Про це у своєму Facebook повідомив глава Національної поліції Донеччини В'ячеслав Аброськін, передає Корупція.Інфо

"У "червоній зоні" перебувають 63 населены пункти, 37 шкіл, понад 21,5 тисячі дітей. У зоні найбільшого ризику – Гранітне, Чермалик, Старогнатівка, Красногорівка, Мар'їнка, Торецьке, Авдіївка, Світлодарськ, Луганське, Миронівський. Уже третій рік мирні жителі прифронтових населених пунктів, дорослі і діти, живуть під постійними обстрілами бойовиків", – розповів він.

Напередодні першого вересня поліція ініціює проведення обласної конференції з вчителями прифронтових шкіл. Тема – безпека дітей під час навчального процесу.

"Ми приділяли цьому багато уваги в минулому навчальному році, пора відновити цю практику і в цьому. Війна триває, зброї та боєприпасів на території області не меншає. Хотів би запропонувати вчителям прифронтових шкіл приділити увагу темі поводження з вибухонебезпечними предметами на перших уроках. Ми готові надати співробітників поліції для таких зустрічей", – пише головний поліцейський області.

Крім того, в зоні АТО з 1 вересня в кожній школі будуть чергувати групи співробітників поліції."Це потрібно і дорослим, і дітям, які практично щодня перебувають під обстрілами", – говорить Аброськін.

Також перед початком навчального процесу спільно з ДСНС поліція перевірить територію кожної школи на наявність вибухонебезпечних предметів.

"Готуємо пам'ятки для дітей про їхні дії в разі нестандартної ситуації – при знаходженні вибухонебезпечних предметів, правила дорожнього руху та інші теми ювенальної превенції", – зазначив глава Нацполіції в області.

Окремо стоїть питання про соціальний захист дітей, які живуть на лінії бойових дій.

"Їхні батьки в більшості випадків не мають постійної роботи, зібрати дитину в школу для них вкрай проблематично. Виживають за рахунок гуманітарної допомоги. Не так давно я звернувся до народних депутатів із проханням розробити законопроект для надання допомоги таким дітям", – пояснив Аброськін.

Уже найближчим часом підготовлений законопроект може бути зареєстрований у Верховній Раді України, додав він.