Зимовий локдаун в Україні у зв’язку з епідемією коронавірусу, введений з 8 по 24 січня, має бути з більш жорсткими обмежувальними заходами, і діяти не менше ніж три тижні.

Таку думку висловила провідний київський інфекціоніст, заслужений лікар України Ольга Голубовська в ефірі телеканалу “112 Україна”.

Медик зазначила, що минулий локдаун, що діяв торік восени, показав свою ефективність і “все-таки зіграв на благо нашій країні, тому що ми не були готові, як і багато інших країн світу”.

“Я вже неодноразово говорила, що клініцисти, як я, завжди будуть за обмежувальні заходи. Ми в цьому плані не об’єктивні, зі зрозумілих причин. У будь-якому випадку знижується кількість надходжень (пацієнтів), і у нас полегшується життя. Тому на нашу точку зору спиратися не треба, проте – на думку професіоналів – епідеміологів”, – наголошує Голубовська.

При цьому інфекціоніст скептично висловлюється про нинішні обмежувальні заходи після посилення карантину.

“Чесно кажучи, я не сильно там ходжу по магазинах, і дивлюся, і взагалі не бачу жодного локдауну. У чому він виражається? У метро їздять. Я як приходжу додому, відкриваю телефон – бачу, що натовпи народу всюди: Буковель, метро, магазини… Але якусь роль він грає”, – сказала Голубовська.

Також інфекціоніст вважає, що обмежувальні заходи “повинні бути щонайменше три тижні, якщо їх робити”.

“І вони повинні бути більш жорсткими”, – додала вона.

Медик переконана, що статистика за кількістю випадків захворювань COVID-19 “не відповідає нічому”, і люди, навіть з симптомами інфекції, нерідко “не хочуть заморочуватися” і не звертаються за медичною допомогою.

Раніше повідомлялося, що Голубовська назвала препарат, який рятує українців від коронавірусу.