Журналіст Дмитро Гордон і директор українського Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович влаштували перепалку через зміни в державних святах, передає Корупція.Інфо

На думку Гордона, скасування 1 і 9 травня і 8 березня несуть розбрат суспільства. Про це він заявив у ефірі "112 каналу" (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця матеріалу).

Популярне: "Помітно схудла і …": Фото Надії Савченко із зали суду

"Ваші постійні заяви – то не треба 1 травня, то не треба 9 травня, то 8 березня не потрібно. Навіщо вносити розбрат в суспільство і говорити про 8 березня? Це термінове питання, це сьогодні варто цим займатися?" – звернувся журналіст до В'ятровича.

Директор Інституту національної пам'яті в свою чергу заявив, що питання зміни державного календаря є функцією держави.

"Я вважаю, що потрібно наводити порядок у календарі державних свят. Він у нас дуже еклектичний, включає і радянські, і національні, і релігійні свята. Такого безладу, як у нас, немає в жодній сусідній країні", – відповів В'ятрович.

Також він заявив, що 9 травня як День перемоги над нацистським загарбником залишився, але поряд з ним ввели свято 8 травня – День пам'яті і примирення.

Однак Дмитро Гордон заявив, що поки живі люди, для яких 9 травня "є святим днем", подібні зміни вводити не потрібно.

"У нашій країні живе багато літніх людей, дайте їм спокійно померти зі своїми думками. Не створюйте розбрат, нехай країна об'єднується", – сказав журналіст.

В'ятрович на це відповів, що у його інституту немає мети переконати в чомусь старше покоління, а замість цього вони хочуть, щоб "молодше покоління виросло в нормальній країні".