В Україні приватні клініки і лікарі приватної практики почали запис бажаючих на вакцинацію від коронавірусу. Обіцяють, що китайський препарат від Sinovac Biotech з’явиться на вітчизняному ринку через 2-3 тижні.

Про це виданню Корреспондент.net стало відомо від джерел в клініках.

Попередня вартість однієї дози складе 110 доларів (близько трьох тисяч гривень). Деякі клініки пропонують дозу і за 4500 гривень. Але в цю ціну не входить огляд лікаря перед вакцинацією, вартість якого становить від 300 до 700 гривень.

За інформацією медиків, вакцинація COVID-препаратом Sinovac проходить в два етапи (дві дози) з інтервалом в два тижні. Тому ціна вакцинації для однієї людини складе мінімум 220 доларів.

Зазначимо, що поки в Україні жодна вакцина від коронавірусу не зареєстрована і не пройшла державну сертифікацію.

Більш того вакцина Sinovac ще не отримала результатів третьої фази випробувань.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що пандемія коронавірусу ставить нові завдання перед дипломатичними представниками України, зокрема щодо забезпечення наших громадян ліцензованою якісною вакциною проти коронавірусу.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський у виступі на відеоконференції керівників закордонних дипломатичних установ України, яка розпочалася у Києві.

«На даний момент нагально важливим є забезпечити Україну ліцензованою антикоронавірусною вакциною, і, найголовніше, – якісного виробництва. Над цим завданням працюють керівництво держави, дипломатичний корпус, працівники українських спецслужб. Таким шляхом ідуть усі країни світу, так маємо працювати й ми», – наголосив Глава держави.

За словами Володимира Зеленського, насамперед це завдання для українських послів у Великій Британії, США, Франції, Німеччині, Італії, Представника при ЄС.

«Але це не означає, що всім іншим послам треба розслаблятися», – зазначив він.

Президент зауважив: щоденна статистика нових заражень і смертей доводить, що для збереження життя і здоров’я українських громадян важливий кожен день.

Також варто відзначити, що захворюваність коронавірусом в Україні повинна піти на спад вже в квітні 2021 року завдяки початку вакцинації і утворення колективного імунітету.

Про це глава МОЗ Максим Степанов розповів в інтерв’ю “Громадському”.

За його словами, зараз Україна намагається вибити перші вакцини вже в лютому, однак найкращим засобом в боротьбі з пандемією все-одно залишається колективний імунітет.

“Його можна досягти двома шляхами: або це вакцинація, яка повинна становити не менше 70-80%, або коли люди перехворіють. Я оптиміст, тому мені здається, що все ж з квітня має бути легше і ми відразу будемо реагувати. І плюс почнеться вакцинація “, – заявив він.

Насамперед вакцинувати почнуть лікарів, які безпосередньо контактують з хворими коронавірусів, військовослужбовців в зоні ООС, а також мешканців інтернатів і будинків для людей похилого віку. На другому етапі вакцинації препарат отримають люди старше 60 років, пацієнти з хронічними захворюваннями на зразок цукрового діабету і серцево-судинних захворювань, інші військові, поліцейські та вчителі.

Поки що робити вакцинацію від коронавірусу не планується, так як “зараз немає відповідного закону”.