1

У Лопатинському заказнику, що у Львівській області, за три роки вирубали понад 6,8 тисяч сосен, вік яких сягав 100 років, повідомили в Департаменті захисту економіки Національної поліції України.

Як зазначається у повідомленні, посадовець лісгоспу виписував дозволи, завдяки яким були вирубані тисячі дерев рідкісної породи, характерної лише для Лопатинського заказника, передає Корупція Інфо

"У 2011 році лісовпорядною експедицією проведено лісовпорядкування заказника. Згідно документів проведення лісовідновних вирубок протягом наступних кількох років не передбачалося. Будь-які зміни до даних матеріалів не вносились", – наголосили поліцейські.

Сума завданих державі збитків, за висновками експерта, сягає 22 мільйони гривень.На підставі матеріалів Управління захисту економіки прокуратура області відкрила кримінальне провадження за ч.2 ст.367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу України. Начальнику відділу лісового господарства держпідприємства прокуратурою повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від 4 250 до 12 750 гривень або без такого.

Наразі правоохоронці встановлюють посадовців, які також можуть причетні до здійснення незаконних порубок лісу на території лісового заказника загальнодержавного значення.