vodakran

Уже з 8 травня централізоване гаряче водопостачання подорожчає на 60 відсотків.

Про це на брифінгу повідомила заступник директора з економічних питань ЛКП «Залізничнетеплоенерго» Ярослава Єлфімова, передає Корупція.інфо.

Тарифи на гарячу воду та опалення наприкінці березня переглянула Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Тож у львівських теплопостачальних підприємствах пояснюють: причина подорожчання  зростання вартості електроенергії та газу. 

«У тих тарифах, які набувають чинності з 8 травня, істотно збільшується умовно-змінна величина, оскільки суттєво зросла вартість газу для теплопостачальних підприємств. Постійна величина тарифу  та, яку сплачують щомісяця протягом року,  зросте буквально до 1%. Тому здорожчення постійної частини тарифу, в принципі, не буде. Подорожчає гаряча вода на літній період», – розповіла Ярослава Єлфімова.

Для споживачів «Залізничнетеплоенерго» вартість гарячої води з 8 травня зросте на 60 відсотків.

«З 26,78 грн, що було до 8 травня, підвищиться до 42 грн 48 коп. Це тариф для квартир, де є рушникосушильники. Без рушникосушильників, без змійовиків тариф на гарячу воду становитиме 39 грн 44 коп», – зауважила Ярослава Єлфімова.

Споживачі «Львівтеплоенерго» також у травні отримають квитанції за спожиту гарячу воду за новими тарифами. За словами начальника служби обліку і збуту теплової енергії ЛМКП «Львівтеплоенерго» Галини Пакулець, гаряча вода подорожчає в 1,6 разу.

«Я для порівняння скажу ціну, яка була у квітні,  28,15 грн. за 1 метр кубічний. А з 8 травня буде 44,40 грн за 1 метр кубічний гарячої води. Це тариф, де рушникосушильники підключено до централізованого водопостачання. Тариф у будинках, де рушникосушильники підключено до опалення, тобто змійовик гріє тільки взимку, тариф буде 41,06 грн», – зазначила Галина Пакулець.

У львівських теплопостачальних підприємствах також повідомили, що нарахування оплати за гарячу воду в травні відбуватиметься і за новими, і за старими тарифами. До 8 травня комунальники обіцяють порахувати вартість гарячої води за старим тарифом, а вже з 8 травня – за новим. Тож комунальники просять мешканців міста уважно і своєчасно подавати контролерам показники лічильників гарячої води.